Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A sziami harcoshallal (betta...

A sziami harcoshallal (betta splendens) mik illenek?

Figyelt kérdés

2015. márc. 4. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Mekkora akváriumba?
2015. márc. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
120 literesbe
2015. márc. 4. 15:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Én ázsiai medencét csinálnék.

pl; ékfoltos razbóra, sziámi ormányosmárna, zebradánió, kolibrihal.

2015. márc. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sziamiba az az érdekes, hogy többféle habitusu van, volt Olyaan bettam ami simán tartható volt neonokkal, garnelakkal is, volt amelyik a garnelakaat kapasbol megzabalta, és a Neonokat csipkedte, de az ritka, igazából társas akváriumba simán jó kisebb rajhalakkal, garnelakat lehet megenne nem kockaztatnam, meg nem raknek mellé nagyobb kotekedos halakat, pl vitorlás, szumatrai, paradicsommal. Ami szerintem jó lenne mellé neon, petitella,pancelosharcsak, kolibrik talán a guppi is.
2015. márc. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bármi, amivel jól kijön és hasonló igényeik vannak. Tényleg nagyon egyediek tudnak lenni, de 120 literrel már egész jó eséllyel indulsz, hogy találj neki megfelelő lakótársat. (Az enyém most a csigát utálja és védi tőle a tök üres habfészkét. Az, hogy egy tucat másik hal úszkál mellette, az nem zavarja :D)


Amit ne:

- csipkedős-kötekedős

- területvédő

- hosszú úszójú

- túl aktív/kerge


Érdekes, én nem egyszer láttam neonhalakat bettát csipkedni. Sima neonnal amúgy sem egyezik a hőigényük, úgy istenigazából a zebradánió és a kolibri hal is hűvösebb vizet szeret, bár tény, hogy sok mindent kibírnak.

120 literben én melegigényesebb páncélosharcsával vagy párduccsíkkal (esetleg csokicsíkkal), vörös karcsú díszmárnával, izzófényű pontylazaccal, áttetsző pontylazaccal próbálkoznék, de a vörös neon is jó lehet.

2015. márc. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
koszonom mindekinek a valaszat.
2015. márc. 6. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!