Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ecsetalgatol hogyan szabadulja...

Sanyi11111 kérdése:

Ecsetalgatol hogyan szabaduljak meg?

Figyelt kérdés
Aksi méret 280l szűrés 2 db 1150 l/ órás külső szuro aktív szénnel zeolittal belso szuro flural u3 világítás Flóra sun max plant growth 32 w fenycso.novenyek Amazonaszi kardfu ket to. Halak:3 vitorlás 4 kek gurami 8 vörös marna egy neon hal. Egyszeuen nem ertem mitől van ennyi alga hetente kell leszedem.beszereztem mar egy alga szűrőt is de nem nagyon segít.van meg par Vasfa is bent.a teszt szerint kitűnő a vízminőség.nincs ablak a helységben ahol tartom.

2015. márc. 6. 04:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Áztasd ecetbe a kérdéses tárgyakat.

Ne sósavba, mert elveheti a színüket!

2015. márc. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem fogsz tudni megszabadulni tőle, a leírásból számomra egyértelmű az alga, algáknak kifejetetten előnyös az akváriumod.


Aktív szén, zeolit, alga szűrő, (az meg mi?) kémiai úton akarod eltávolítani az ammóniát, nitritet, főleg zeolitnál a baktériumok állománya drasztikusan csökken, mivel köti az ammóniát, nitritet, ergó nem lesz nitrátod, amikor a zeolit telítődött ammónia többlet lesz, ez kedvez az algáknak.

A kémiai szűrés növényes szűréshez képest drága, kell maga a kémiai szűrőanyag, plusz mellé tesztelni a vizet.


Nálad szerintem a foszfát szint ludas, az algásodásért, arra létezik külön szűrőanyag, "Foszfát és szilikát eltávolító" néven keresd, nem olcsó.

---------------------------------------


Vagy állj át növényes szűrésre, ez annyi, hogy hagyod a baktériumokat dolgozni, az ammóniából nitrátot állítanak elő, keletkezik még a mulmból foszfát, ami szintén kell a növényeknek, sok macro-micro elem keletkezik még, de nem arányos a keletkezett nitráttal ezért kiegészítő növénytáp kell, példa easy life profito, ami kálium és 16 féle micro elem.


Az aktív szén nagy ellenfele a növényeknek, köti a növénytápok összetevőit, így a növények senyvednek.


Persze a növényeknek nem elég 32 watt fény, a plusz fénycső áramtöbbletet jelent, kb 10 watt fényre 150ft van egy hónapban, ez még azért semmi a teljes kémiai szűrés árához képest.


Kémiai szűrésnek akkor van értelme, ha minden vegyület el van távolítva amit a növények felvennének, ezt viszont én legalábbis nem szeretném finanszírozni egy 280 literes akváriumnál, inkább az olcsó baktérium alapú szűrés növényekkel.

2015. márc. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Peti1013 válasza:
Az én akváriumomban is felütötte a fejét az ecsetalga.Sajnos egy növénnyel került be.Magasabb co2 szinttel,sűrű vízcserével,különféle drága algairtókkal de csak ideiglenesen sikerült visszaszorítanom.Ami nekem bevált!Ha már több helyen és nagyobb mennyiségben megjelent az alga akkor ezeket célszerű hipóval kiirtani a víz alatt.Én úgy oldottam meg,hogy egy fecskendős tűt meghosszabbítottam infúziós szerelékkel és a végére egy szűk lyukú tűt raktam(ha nincs infúziós szerelék,meg lehet oldani bármilyen vékonyabb gumicsővel amit rá lehet kötni a fecskendőre.De csak egyszerűen fecsivel a víz alá nyúlva is megoldható csak gumicsővel meghosszabbítva egyszerűbb és pontosabb.100 literenként 5-10 ml hipó nem káros se a növénynek se a halaknak.Felszívod a fecsivel a hipót és a víz alatt közelről az algára nyomsz egy kicsit.Pár perc után teljesen kifehéredik az alga.Így nagy részét le tudod irtani,a maradékkal pedig nehezen boldogultam amíg nem találtam rá az ezüst fonalalgázóra.Nekem a maradékot kettő hal három nap alatt teljesen letakarította.
2015. jún. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló: Ez tüneti kezelés volt, mint írtad, úgy hurcoltad be. Nálad nyilván jók a körülmények, az ecsetalga nem tud szaporodni, így a behurcolt algát ki lehetett nyírni. De más akváriumok esetében nem biztos, hogy ez működik. Ha a kiváltó okot nem szüntetik meg, akkor tökmindegy, mit csinálsz, vissza fog térni. Az okot kell megszüntetni, nem az okozatot.
2015. jún. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"100 literenként 5-10 ml hipó nem káros se a növénynek se a halaknak."


Peti1013 ezt annyira azért ne híreszteld, egyrészt ki lehet venni a tárgyat, és úgy lemosni hipós vízzel, majd alaposan el öblíteni, másrészt erre viz alatti dologra carbo van, ami akváriumi cucc, nem kell tartani attól, hogy szétmarja a halak kopoltyúit.

Másrészt a carbo nem nyírja ki a bacikat, ergó nem lesz utána alga áradat.


Ez a hipó víz alatt teljesen felejtős dolog szerintem, nem halat ölni akarunk, hanem megfelelő biológiai egyensúlyt kialakítani, az ecet ártalmatlanabb 100x mint a hipó, de eszembe nem jutna valakinek javasolni, hogy víz alatt nyomkodja bármire, algát maratni van sok cucc.


Szerintem gondolkodjunk mielőtt valamit leírunk, nehogy szárnyra keljen, és tömeges halpusztulást okozzon!

Bár! elég idiótának kell lennie valakinek, hogy hipót nyomkodjon víz alatt, akváriumban.

2015. jún. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Peti1013 válasza:
Kedves Joci én azért nem minősítenék valakit mert leírja a tapasztalatait.Azt írtad a hipó helyett vannak sokkal alkalmasabb akvarisztikai szerek.Carboval kezdem fecskendezni az algákat de szart sem ért.Ja és csak annyit az alkalmas szerekről,hogy jobban felborítják a víz biológiáját mint egy picike hipo.Ezt is tapasztalatból írom.Az algaírtok több napra odavágják a jól beált külső szűrőt és ezáltal opálossá teszik a vizet,na ezt a kis mennyiségű hipó nem okozta.Gyönyörű kristálytiszta maradt a vize és ahogy írtam se a halak se a növények nem vették észre.Sót is raknak akváriumba,a hipo csak ilyesztőbnek hangzik.Azzal egyetértek ha valaki ki tudja venni a növényeket és a berendezést,úgy biztonságosabban írthat.De nekem ez nehézkes lett volna mert ez egy zsúfolt növényes akvárium.Nem kötelező kipróbálni.
2015. jún. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Peti1013 válasza:
Még hozzátenném kedves Jocinak!Szerintem már hallotad vagy olvastad fórumokon,hogy sokan használnak neomagnol tablettát akvárium vizének fertőtlenítésére.A neogmanol tabletta és a hipó fő alkotó része a klór,ami a csapvízben is megtalálható.Tehát,részleges vízcserénél ugyanúgy klór jut a vízbe.Nem árt előbb gondolkozni és tájékozódni mielőtt idiótázzuk a másikat!hmmmm akkor ki is az idióta?
2015. jún. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ne haragudj Peti, de mérgező hipót tölteni egy akváriumba, azért mert alga van, felelőtlenség, másnak mint lehetséges alternatíva javasolni pedig egy nyílt fórumon abszurdum.


Az "idióta" jelzőt általánosságban értettem, mindenkire, akinek a hipó eszébe jut, mint alga irtó, egy berendezett akváriumban.


Nem kívánok belefolyni, de olvass rendesen utána a dolgoknak.

A csapvizet pihentetni kell, hogy kimenjen a klór, vagy vizelőkészítő van. A neomagnol tabletta akváriumon kívül használatos, 10 liter/2 tabletta külön vízbe, nem az akváriumba.


Van ilyen a neten:

"-100L/1tabletta arányt a halak jól viselik. A csigák viszont kis mennyiséget sem tolerálják.

-Nagyon súlyos betegség esetén a maximum adag:100L/2db,viszont a kényesebb halakat, és harcsákat ilyenkor ki kell vennünk az akváriumból."


De azért ne hasonlítsunk össze 1 db tablettát "100 literenként 5-10 ml" hipóval


10 ml hipó jobb esetben csak a baktériumokat irtja ki, ilyenkor ha jó bőrbe vannak a növények, fejlődnek rendesen akkor az ammóniát felvehetik, rosszabb esetben megmarja a halak kopoltyúit aminek lehet nem azonnal, hanem később lesz hatása.


A baktérium irtásnál legnagyobb probléma a nitrit, az ammóniát lebontó heterotróf baktériumok gyorsan szaporodnak, viszont a nitritet lebontók lassan, így a nitrit okozta problémák is később jelentkezhetnek, nem azonnal

2015. jún. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nagyából mindenhol ugyanaz olvasható: "De kezdjük az elején tudnivalók terén.:

-A neomagnol mindenféle baktériumot,válogatás nélkül elpusztít,tehát a lebontó baktériumokat is."


Belinkelem, hátha nem olvastad még: [link]


És nem akarom elmagyarázni!! hogy a hipó, és a neomagnol okozta baktérium irtásnak mi lehet, mi szokott lenni a következménye.

2015. jún. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Peti1013 válasza:
Igazad van abban,hogy a hasznos baktériumokat is pusztítja.De kis mennyiségben közvetlenül az algára fújod,az alga elpusztul de a víz egyensúlyát nem borítja fel.Nagy mennyiség természetesen káros.De az akvarisztikai algaírtók is ugyanúgy pusztítják a hasznos baktériumokat.Sajnálatosan viszont az algát nem képesek eltüntetni.Nem egyet próbáltam,nem is az olcsó kategóriát hanem 3-5 ezreseket.Egyik sem végzett az algával csak a használat idejére visszaszorította és a víz egyensúlya felborult (opálos lett a víz).Akkor felteszem a kérdést melyik megoldás a célratörő.A leírt formában sikerült elbánnom az algával de nem csak a hipo hanem a halak is kellettek.A víz kristálytiszta maradt és sem a halak sem a növények nem szenvedtek.Míg az akvarisztikai szerekkel csak a víz lett opálos.
2015. jún. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!