Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha feltöltöm vízzel a frissen...

Ha feltöltöm vízzel a frissen összerakott akváriumot talajjal és növényekkel, akkor a szűrőket rögtön indítsam, vagy várjak vele 1 napot?

Figyelt kérdés
És a másik, hogy 2db Aquael Fan1 van a 45 literes akváriumban. Hogy helyezzem el a 2 szűrőt? Én a 2 rövid oldalra raktam most az egyiket a bal oldalon előre, a másikat jobb oldalon hátra. Úgy jó, vagy máshogy kell?
2015. márc. 6. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Indíthatod rögtön és jó úgy ahogy raktad. Elvileg akkor most körbe-körbe forgatja a vizet.
2015. márc. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, körbe forgatja, csak azért a kérdés, hogy jó-e, hogy körbe forgatja, vagy inkább más megoldás kell. De szerintem marad így.
2015. márc. 6. 15:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem jó.


Ez körbe forog ugyan, de centrifuga módjára. Nem hatékony.


Oldalra rakd, (a "rövid oldalra, bár más nem is igazán létezik) mindkettőt egy oldalra, egymás mellé.


A vizet nem felülnézetből kell körbe körbe keringetni, hanem szemből nézve.

Tehát elindul az egyik oldalon fent, (párhuzamosan tolja a 2 szűrő) szembe nekimegy a másik oldalfalnak, mivel máshova nem tud menni, lebukik, lent fordul vissza a szűrő felé, és végigsöpri az aljzatot.

Már amennyire a növényektől meg a tereptárgyaktól lehetséges.

Lent pedig jó esetben legalább nagyjából kb 1-2 helyre gyűlik össze a mulm, amit részleges vízcserénél egy kis aljzatporszívózással le lehet szívni.

2015. márc. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!