Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Adott egy tetra ex1200, egy...

Tofadam kérdése:

Adott egy tetra ex1200, egy 112 lityós akvárium. A kérdés hogy nem nagy e a szűrő ebbe az akvába illetve ha mehet így akkor kell e mellé belső szűrő? Továbbá ha kell hogy telepítsem az egészet?

Figyelt kérdés
2015. márc. 6. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem nagy, ha az áramlás túl erős, akkor csavard lejjebb a csapot a nyomó ágon.
2015. márc. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tökéletes hozzá. Arra ügyelj, h nem jár hozzá biológia szűrőanyag. 1-2 liter siporaxot nem árt ha veszel bele.
2015. márc. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Telepítésnél elsőre bekensz mindent a szűrőn, gyógyszertári vazelin krémmel vagy szilikon zsírral, az új szűrőkhöz van gyári krém csomagolva, az a kettő keveréke, van benne szilikon és vazelin is, csak 1000x az árszorzó a gyógyszertárhoz képest, 600 ft talán/kg a gyógyszertárban a krém.

Bekensz mindent a felesleget papírtörlővel letörlöd.

Összerakod a szűrőt, aktív szén nem kell, biolabda sem ér semmit, helyette kimért siporax jó.


Ráteszed az akváriumra, megszívod a nyomó ágat, le légteleníti magát, beállítod a nyomó ágat, bedugod, majd állítasz az "OUT" csapon ha erős.


2 lehetőég van, vagy a belső szűrőd szivacsát bele gyömöszölöd a szűrőbe, vagy bele nyomkodod alaposan az akvárium vizébe, kosszal együtt, a tetra gyorsan össze szedi.

Használhatsz neptun biostartot, javít a szűrőanyag állagán sokat, nehezen állnak be a tetra szivacsai, hamar taknyosodnak a neptuntól.


Végül is nem kell bemutatni a szűrőt, semmiben nem különbözik attól mind ami a melóhelyeden van.


A kencézés meg rajta van a videón amit minap küldtem.

2015. márc. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Röhögni fogsz de ez pont az a szűrő :D egy serát rakattak be velem helyette aminek uv lámpája is van ezt meg megkérdeztem hogy mit akarnak vele mert ha eladó akkor megvenném. Erre hozzámvágta ingyen. töltetnek szivacs biolabda perlonvatta van benne + vagy kerámiagyűrű vagy siporax. nem tudom a 2-t megkülömböztetni mert élőben még nem láttam. egyébként a motornak nem árt ha fojtják?
2015. márc. 6. 21:54
 5/7 anonim ***** válasza:

A mázlista:))

Az uv cucc csak arra jó, hogy megnyerted a szűrőt, másra nem, nem segít azon az akváriumon.


A siporax porózus, habkő szerű, át ázik az anyaga, át lehet rajta fújni szinte a levegőt, nagyon könnyű anyag.


Nem csak a felülete, hanem az anyaga is alkalmas arra. hogy bele költözzenek a baktériumok.

Ilyesmi a sipo: https://www.youtube.com/watch?v=EMjxRSeV_i0 az első tál.

2015. márc. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A motornak nem árt, mágneses térben forog egy rotor, mindegy neki, hogy lassan, vagy gyorsan forog, nincs szénkefe, a víz meg hűti úgy is lassan is folyik át a rotor körül.
2015. márc. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
értem. egyébként kerámi a gyűrű van benne nem siporax
2015. márc. 6. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!