Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Wabi kusa kkészítése hogyan?

Wabi kusa kkészítése hogyan?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi,hogy hogyan kell elkészíteni,és milyen talaj,illetve milyen növények tarthatók így.

JBL Manado jó talajnak?

Anubias és a bacopa caroliniana elvan így?



#kusa
2015. márc. 7. 11:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem azok elszáradnak.


Nálunk az OBI-ban lehet kapni növényeket, van egy nagyon kis levelű ami a lóheréhez hasonlít, de annál is kisebb a levele. Nálam az nincs letakarva és csak virágföldbe tettem és locsolom kb 3 naponta, mert mohát is tettem mellé, aminek szintén kell a víz. Ennek a növénynek a nagy részét a kutyám megette, csak egy szál maradt, de azt feltettem magasra, hogy ne érje el és a növény elkezdett nőni egy led izzó alatt. Az volt ráírva, hogy a talaját mindig vizesen kell tartani. Sajnos a latin nevét nem jegyeztem meg, hosszú neve volt. Talán H betűvel kezdődött. A Bp. XIV. Fogarasi úti Obiban lehet kapni, van ott egy csobogó, és annak a közelébe is vannak rátéve olyan szárazföldi növények, amik magas páratartalomban szeretnek lenni, vagy szeretnek vízben állni. Lehet hogy azok mocsári növények. Én nem tudom.

2015. márc. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Pendulum92 ***** válasza:

Egy alap leírás. [link]


Én annyit tennék hozzá, hogy igen, jó a JBL manado. Ha az alá teszel 2-3 cm virágföldet, a tápozással sem kell jóideig törődnöd.

Amelyik növény nevelhető emersen, azt úgy is termesztik, és a vízinövények 90%-a nevelhető emersen.


Elején kell óvatosnak lenni, nagy páratartalom kell, de aztán már hozzászokik a növény a szárazabb levegőhöz. Vannak érzékenyebb növények és kevésbé azok. A hydrocotyle leucocephala például teljesen jól bírja. Az előző hozzászóló által említett hydrocotyle tripartita "japan" is jól bírja. Jól bírja még ezek mellett a vízi hortenzia is. Én ezeket próbáltam, nézz utána még wabi-kusa növényeknek, sok van.

2015. márc. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Oké,köszönöm a válaszokat
2015. márc. 7. 23:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem az volt a bajom a hydrocotyle sp japannal, meg HC-vel is, hogy ugyan ezek nőttek szárazon, de le volt takarva a teteje és az erős fény miatt, meg mert ritkán nyitottam ki szellőztetni, egy idő után megjelent a talaján a kékalga. A kékkalga szerette az oxigénhiányos környezetet. Néha csap alatt lemostam, akkor egy darabig jó volt, aztán visszatért.


A Obis növényemmel nem kell ennyit kínlódni, az virágföldben van, tápozni sem kell folyékony táppal, az nem lesz kékalgás sem, mert annyira nem vizes. Terrárium mohákat tettem rá, amit a terraplázán vettem. A mohák is jól megmaradtak led lámpa alatt. Meg vettem mini bonsai fákat is, azokat is betettem földbe és mohát tettem köré.

Locsolni kell sűrűn, szórófejes locsolóval, mert különben a bonsai levelei kiszáradnak. Ezek nincsenek letakarva.

2015. márc. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!