Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szükséges a sózás ezeknek a...

Szükséges a sózás ezeknek a halaknak?

Figyelt kérdés

Guppi, xifó, páncélos harcsa, betta.

Darakórra kezelek egy másik vegyes akváriumot, ott mondták, hogy sózzam őket függetlenül hogy van betegség vagy nincs, mert hogy brakkvíziek. Szerintem nem azok, de valaki most már javítson ki legyen szíves :)



2015. márc. 7. 12:17
 1/6 HUN_Sector ***** válasza:
az én guppijaim semmi sót nem kapnak, csak a szimpla csapvizet. Köszönik remekül elvannak és szaporodnak :)
2015. márc. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Guppiknál ez egy több, mint 50 éves ajánlás.
2015. márc. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
én sem sóztam őket még sosem, most kaptam nemrég a leoltást, hogy 'dehát miértnem'. Elvileg a darakór is azért jött ki, mert nem volt só (a kezelés alatti vízben vannak guppik).
2015. márc. 7. 12:51
 4/6 anonim ***** válasza:

A darakór a szar víz meg a stresszes környezet miatt jött elő, nem azért, mert nem sóztál.

A sóval el lehet nyomni bizonyos dolgokat, de az semmire nem jó, ha a szőnyeg alá söpröd a problémát.


Ami a brakk vizet illeti, az elevenszülők általában valóban bírják a kicsit sós vizet.

Viszont nem csak elevenszülőket tartasz, egy bettának, meg egy páncélos harcsának meg konkrétan kínzás a sós víz.

2015. márc. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
a vízben van parakill és só, ezt mondták, hogy csináljam így. Vegyem ki a bettát meg a harcsát, vagy mit tegyek?
2015. márc. 7. 13:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak akkor sózd ha betegek. Parakillel lenullázod a szűrést, többet ártasz vele. A darakór ellen nincs szükség gyógyszerekre. 10 liter/ 1 kávéskanál só+ 30 fokos víz. 3 nap múlva még mehet 30-40 literenként 1 kávéskanál.
2015. márc. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!