Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A növénytápot adagolhatom...

A növénytápot adagolhatom naponta vagy elég hetente?

Figyelt kérdés
A flakonra az van írva, hogy elég hetente beönteni az akváriumba. De nem lenne jobb, ha elosztanám 7 napra, és minden nap adnék be egy kicsit?
2015. márc. 8. 18:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Naponta célszerű adagolni, mivel a növénytápból hiányzó macro elemek is naponta, percről percre keletkeznek.


Példa egy közepes világítású akváriumba, ahol közepes, vagy intenzív fejlődésű növények vannak, kevés hal mellett, ott komoly nitrát, foszfát hiányt, hiánytünetet okozhat egy kálium túlsúlyos kiegészítő táp.


Sajnos a forgalomban lévő kiegészítő, (nem teljes értékű komplex tápok) 90%-a selejt, 1 ppm vagy az alatti kálium szint van, ezeknél mindegy, lehet még jobb a heti adagolás, legalább lesz valamennyi kálium 1 napra a vízben.


Példa porfito kálium+16 micro elem, 1-7 arányban van a vas-kálium benne, inkább naponta jobb adagolni.


A teljes komplex N.P.K tápokat evidens, hogy naponta adagoljuk, de azoknál ez is a kötelező dózis.

2015. márc. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!


Amúgy nem tervezel esetleg egy összefoglaló videót csinálni - az akvárium kellékeshez hasonlóan - a tápozásról is? Biztosan sok idő és energia, de ha esetleg van kedved, akkor én tutira szívesen nézném.

2015. márc. 8. 20:39
 3/15 anonim ***** válasza:

Tervezni tervezek, én 2007 környékén kezdtem el jobban akváriumi növényekkel foglalkozni, előtte csak úgy voltak, nőttek, volt algám is de nem zavart, az akvárium természetes velejárójaként tekintettem rájuk.


Amikor úgy jobban kezdett érdekelni a dolog, jó lett volna egy ilyen videó, sok mindenre magamtól kellett rájönnöm, tesóm vágta a dolgokat, viszont én meg az a típus vagyok aki maga szereti csinálni a dolgokat.


Otthon egyenlőre korlátozott az időm, hétvégén otthon a család, vagy bömböl a zene vagy alszunk, vagy valahova megyünk, hét közben meg rohanok otthon, minden napra van valami, majd egyszer meglesz a felvétel.

2015. márc. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ahogy van időd, gondoltam egy kis pozitív visszajelzés biztosan jól esik, esetleg bátorít a következőre ;)
2015. márc. 8. 21:26
 5/15 anonim ***** válasza:
Jól esik a pozitív visszajelzés:))
2015. márc. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Volt egy kis időm otthon, csináltam egyet, nem az igazi szerintem.
2015. márc. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Láttam, azóta már ajánlottam is egy kérdezőnek.

Elmondtad többször is a videó során, hogy figyelni kell az oldatokban a kálium és a többi elem arányára, ne legyen túl alacsony. De mi számít jó aránynak?

Amúgy szerintem szuper lett ;) Én mondjuk szeretem a hosszabb videókat, főleg ha komplexen akarok tanulni valamiről, de általánosságban úgy vettem észre, hogy az ilyen negyedóra az a hossz, amit szoktak szánni egy-egy videóra, nagyjából témától függetlenül. És akkor kisebb témakörökre bontva 1-1 videó.

De az is igaz, hogy a te stílusodhoz, ami inkább egy hosszabb elbeszélés, jobban illenek ezek a kicsit hosszabb videók. Na meg ha valaki végig akarja őket nézni, akkor kevesebbet kell kattintania. Nálam ez is fontos szempont :D

2015. márc. 11. 09:56
 8/15 anonim ***** válasza:

Köszi.


A videóban a profitot említem csak, mivel ismert az összetétele egy fórum jóvoltából.

Részleteztem egy kicsit: [link]


Van egy link a leírás alján, ott több táp összetétele fel van sorolva, van amelyikbe nincs, vagy csak alig van kálium, egyedül hiánytünetek okozására alkalmasak.


Kiegészítő tápban nem igazán tudok mondani olyat, amiben hasonló összetétel lenne mint a profitoban.


Macro tápnál más a helyzet, példa G.A macro:

Nitrát (NO3) - 49 g/l

Foszfát (PO4) - 7 g/l

Kálium (K) - 49,2 g/l


49000mg/liter 1 pumpa nyomás 1ml ami 49-49 mg nitrát-kálium, könnyen kijön, hogy 50 liter vízbe majdnem 1mg/liter 1mg/liter N.P-t ad, ha hetente 5ml megy, akkor 5mg/liter lesz a hét végére.

Cserélsz vizet, elveszed a ..%-át ami marad mondjuk 50%vízcserénél 2,5 mg/liter, következő hétre lesz 7-5 mg/liter stb-stb

Nyilván a halmozódást csökkentik a növények, kevés hallal ajánlott, vagy növényes cuccal, co2, erős fény stb

2015. márc. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Amit én használok tápot, abban ilyen adatok vannak:

Ugyan itt tömegszázalékban van feltüntetve a koncentráció, nem pedig g/l-es tömegkoncentrációban, de tekitve hogy a sűrűsége 1,05 kg/liter, túl nagyot nem csalunk, ha csak simán egy 10-es szorzóval váltjuk át őket szerintem:

Kálium: 9,1g

Mg: 3,8g

Kén: 8,7g

Bór: 0,02g

Réz: 0,06g

Vas: 0,75g

Mangán: 0,17g

Molibdén: 0,006g

Cink: 0,07g literenként


A profitoval összevetve jóval kevesebb a vas, a molibdén és a bór. A Mg és K viszont több, meg picit a Zn és a réz is. A többi anyag (ha egyáltalán van benne) nincs feltüntetve a flakonon.

2015. márc. 11. 14:48
 10/15 anonim ***** válasza:

Elég jó az összetétele a tápnak amit használsz.

Ki a gyártó?

2015. márc. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!