Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 100 literes akváriumom...

Van egy 100 literes akváriumom. Van benne 4 vitorlás,7 páncélos harcsa,4 platti,15 neonhal,4 alga evő. Élő növények,3 hetente 30%-os víz csere. Szerintetek túl van terhelve? Kb havonta 1 hal elpusztul, és nem tudjuk hogy miért. Ötlet?

Figyelt kérdés
Belső szűrős, hetente takarítva, és vízcsere után is.24 fokra van beállítva a hőmérséklet.

2015. márc. 8. 18:24
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
A plattik nem szaporodnak, vagy nem tudom. A vitorlások lehet megeszik őket. Direkt olyan halak lettek választva, amik más-más helyen vannak az akváriumban. Veszek vitamint, és megvárom, hogy mennyi hal fog kihalni. Ahol megáll a dolog, annyit bír el az akvárium. A szűrésem megfelelő. Ilyen van benne [link]
2015. márc. 8. 22:11
 12/15 anonim ***** válasza:
Az a szűrő inkább 50-60 literes akváriumhoz való, optimális telepítés mellett. Borzasztóan kicsi 100 literbe ennyi hal mellé. Kicsit humánusabb megoldás lenne ha legalább a vitiket eladnád nem megvárnád amíg elpusztulnak... Ilyen szűrés mellett ne csodálkozz ha nem szaporodnak. Azon csodálkozok, h hetente csak egy pusztul el...
2015. márc. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

#11 Szűrőknél az alsó értéket érdemes figyelembe venni, mert a gyártók szeretnek barokkosan túlozni. Azzal a szűréssel, ami neked van maximum egy 60 literes akvárium döcögne el, nem egy súlyosan túltelepített 112 literes.


" Veszek vitamint, és megvárom, hogy mennyi hal fog kihalni. Ahol megáll a dolog, annyit bír el az akvárium."

Azt a felelős állattartását! Ugyan mégis mennyibe kerülni bevinni a felesleget egy boltba vagy meghirdetni akvarista.hu-n, hogy helyhiány miatt eladó?

A vitorlásoktól mindenféleképp érdemes lenne szabadulnod: 15 centi hosszú és 20 centi magas halaskról van szó egy 112 literes akváriumban egy felnőtt példány alig tudna megmoccani. Ha túl is élnek a te akváriumodban, nem fejlődne egészségesen, ami miatt vacak lenne az immunrendszere és nagyon hamar meghalna (ismerek 12 éves vitorlás matuzsálemet is :)).

Algaevő is túl sok, túl nagy, ráadásul az étrendjük miatt kegyetlenül terhelik a vizet.

Ha a vitorlásokat és az algaevőkből legalább hármat el tudnál ajándékozni, mert tényleg semmi keresnivalójuk 100 literben, a többinek reális esélye lesz túlélni.

(Gondolom, ha nem pikkelyes-nyálkás állatokról lenne szó, hanem cuki szőrösről, mondjuk francia bulldogról vagy törpenyusziról akkor eszed ágába nem jutna megvárni, hogy mennyi döglik ki az állományból.)


Szóval mit tanultunk ma?

- Nem 100 literbe való halakat elajándékozni.

- Hetente 30% vízcserét csinálni.

- Szűrőt nem piszkálni, amíg nem muszáj.

- A szűrőtöltetet használt akváriumvízben átmosni, mert klóros víz kiöli a szűrőbacikat.

- Ha lehetőséged nyílik rá, külső szűrőt beszerezni.


(Egyébként hasonló helyzetben vagyok: 112 literes akvárium, belső szűrő, külsőnek nincs hely, mert akvárium állványon van. Nekem 14 max 5 centis, torpedó alakú halam van +1 nagyobb "főhal".)

2015. márc. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ez a szűrő az egyik legjobban bevált szűrő... az 54 literes akváriumokban. :)
2015. márc. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Voltam ma akvarisztika boltban, vittem nekik vízmintát. 2 hete volt a vízcsere, és minden érték normális volt. a nitrát a nitrit, az ammónia, a ph és a vízkeménység is. Maradnak a halak, vettem vitamint. Majd meglátjuk, hogy lesz velük. Majd írok ide,ha nem felejtem el, hogy mi lett a halak sorsa. Még változtattunk a szűrő állásán és max teljesítményen megy.
2015. márc. 9. 19:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!