Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy lehet legegyszerűbben...

Hogy lehet legegyszerűbben csökkenteni az akváriumvíz pH-t?

Figyelt kérdés
7-8-ról 6-7-re. Keménység közepes, sok hal és növény.
2015. márc. 9. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Ioncserélt vízzel.
2015. márc. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az ioncserélt vízé nem 7 körüli? (Mert akkor nem nagyan megy 7 alá, ha összekeverem)

Olvastam ugyan, hogy az ioncserélt lemehet 5-re is, de más meg azt mondja, hogy nem igaz.

Igaz?

2015. márc. 9. 18:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Függ, h mennyit érintkezik a levegővel. Nekem mikor felesbe volt az akváriumomba ioncserélt+ csapvíz akkor 6,8 volt a ph. Szóval biztos, h savas ,mert levitte a csapvíz ph-ját 7 alá. Ami 7,5-8 körül lehet.
2015. márc. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Platypus ***** válasza:
Ha a vegytiszta vizet a levegőn hagyod, oldódik benne a levegő CO2 tartalma, ami 7 alá viszi a pH-t. A reálisan beszerezhető ioncserélt vagy RO víz pH-ja 6 körül van. Ha ennél alacsonyabb pH kell, az első lépés akkor is a lágyítás, mivel a vízkeménység egyrészt lúgosít, másrészt pufferhatása van. Ha kemény vizet próbálsz meg savanyítani, akkor ugrálni fog egy darabig a pH. Leviszed valami savval,másnapra megint felugrik. Kétszer-háromszor el kell játszani ezt a kört, mire a pH stabilan ott marad, ahol kell, ez viszont nagyon nem tesz jót a halaknak.
2015. márc. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Régen lemértem az ioncseréltet és egyik flakon 5.0 volt, a másik pH 5.5


Az ozmo vizem ami itthon folyik először olyan 5 körüli volt ha jól emlékeszem, de ahogy telnek a hónapok folyamatosan emelkedik. Fél éve 6-ot mértem, most már tuti lenne 7. Nem cseréltem benne a szűrőbetéteket, aztán így egyre rosszabb.

2015. márc. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. márc. 12. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!