Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Olcsó, de normális akvárium?

Olcsó, de normális akvárium?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon régóta szeretnék egy akváriumot, de a kivitelezés annyiba kerül, hogy eddig mindig lebeszéltem magam róla :D

Igazából nincsenek nagy igényeim, nem kell hogy hatalmas legyen, csak jól működő, bele illő halakkal.

Megteszi a lehető legkisebb variáció is, de sajnos arról fogalmam sincs az mekkora lenne, mi élne meg benne, milyen szűrő való hozzá...

Eladó segítségét nem kérném, igen kevés az, aki valóban ért is a témához, halat ölni és kínozni meg nem szeretnék.

Ha valaki tudna néhány kicsi és olcsó kombinációt javasolni, azt megköszönném!


2015. márc. 10. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:

75 literes üveg 7500ft

1 db megfelelő belső szűrő kb 8000ft

Jbl manado 10 liter 4000ft

2db t8 18 watt, 6500 kelvin fénycső 2200ft

Előtét, vezeték, páramentes foglalat 5000ft

Fűtő: 4000ft

Polifoam 500ft, háttérnek kukazsák

------------------

Össz 23700 ft


Növényzet, mangrove fa 5000ft

Növénytáp, carbo+profito 5000ft

Halak, garnélák, 5000ft


Csináltam két videót a témában, nem tudom milyenek lettek:


https://www.youtube.com/watch?v=S2zN_N4GXyc

https://www.youtube.com/watch?v=32juezhKYtI


A 24000ft körül összerakható akvárium a videón van, nekem is van olyan ami 200 fölött tart, kezdőknek egy olcsóbbat választottam.


Példa ez egy 100.000 ft körüli kategória: [link]


A szűrés és az üveg csak maga 60, plusz akkor még világítás stb nincs sehol.


A 24.000ft elsőre soknak tűnhet, példa egy két fénycsöves t5 lámpa 2x24 watt csak maga 15.000ft

2015. márc. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezt jól összeadtam:)

30.750ft nem 23750, igaz ebbe benne van az agyag talaj is.

2015. márc. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Legalább 60 literes legyen. Keress használtat, úgy olcsóbb általában; pláne ha berendezve veszed (bár nyilván szállítani nem egyszerű). Az akvárium árára ugyanis még elég sok minden rájön: aljzat, növények stb.

[link] Szerintem ez elég korrekt, annyi hogy Eheim Pickup 2008 helyett kérj bele 2010-et ha sok növényt és halat szeretnél, kb +700Ft.

2015. márc. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A lehető legkisebb variáció a 30 literes, ennél kisebben nem lehet felnőtt gerincest tartani az állatvédelmi törvény szerint. (Ha ezt választod, én az 50*20*30-asat ajánlanám, (sokkal inkább, mint valami kockaszerűt) elég hosszú a frontfelület, a halaknak is jobb, ha minél hosszabb - egyesek szerint kicsit keskeny, de nekem 2 db ilyenem is van egymás mellett, nekem nagyon bejött, 100 cm hosszan lehet "mozizni":))

Ebbe mehet:

4-6 hím guppi vagy

1 betta vagy

valamilyen nano halraj (akvafarm.hu-n találsz nanohalakat - pl. egyes razbórák, dániók)


A 30 literes üveg újonnan 4000 forint. Ha van abban a helyiségben, ahova szánod min. 21-22 fok, és a guppit választod (bettának 28 fok is kell), akkor megspórolhatod a fűtőszálat.

Ha elég világos helyet találsz neki (nem tűző napon), üveggel vagy víztiszta plexivel feded le (nem átlátszatlan műanyaggal) és megelégedsz egyes árnyéktűrő fajokkal (Anubias, gömbmoha), akkor világítás sem feltétlen muszáj. Esetleg használhatsz sima asztali lámpát vagy vehetsz egy csíptetős akváriumi lámpát.

Szűrő persze kell. Meg halak is:)

Aljzatként használhatsz mosott és kifőzött kavicsot, dekorációként én rengeteg kagylót gyűjtöttem a Duna parton, szóval ezzel is lehet spórolni.

Halat akár be is fogadhatsz valakitől, akinek sok van, én így ajándékoztam el nemrégiben egy nagy adag középtermetű guppit.


Szóval ez így, nagyon minimum kb. 10000 forintból kijön, ha nem kell fűtés és világítás, és mindent, amit lehet használtan veszel / gyűjtesz / kérsz.

Újonnan, mindent vásárolva, kb. 25000 lehet a vége.


Sokan óvják a kezdőket ettől az akváriummérettől, mondván, hogy ilyen kis akváriumban nagyon nehéz beállítani az egyensúlyt, de én is ekkorával kezdtem, és soha semmi gondom nem volt vele.

2015. márc. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
2015. márc. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Az OBI -ban szokott lenni 54 literes teljes felszereléssel.

15-16 ez. forintért, én is ilyet vettem, nagyon jól beállt a biológiai egyensúly, már kb. 8-hónapja nem kellett a vizet cserélni,( még mindig nagyon tiszta) persze odafigyeltem mindenre pár szakkönyv elolvasása után.

A világítást is időkapcsolóval oldottam meg, szinte csak etetnem kell őket, de már gondolkodom egy automata etetőn is.

2015. márc. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, az 54-es szettek valóban 15-20 ezerért már elérhetőek (nem csak az OBI-ban, szinte bárhol)

DE!

Nagyon sokan óvnak a szettektől, mert a lehető "legköltséghatékonyabb" felszerelés van bennük... Szóval aki egy kicsit is "ínyencé" válik, miután felfedezi ezt a hobbit, 90%, hogy bebarkácsol magának egy + fénycsövet és lecseréli a szűrőt, így már nem biztos, hogy megéri.

(Én kivétel vagyok, 3 elemenként összeválogatott akvárium mellett 1 anno ajándékba kapott szettem van, mivel nekem az Anubiasok és a gömbmohák teljesen megfelelnek, és nem telepítek túl + minőségi szettről (német) van szó, nem változtattam rajta.)

Más részről odáig megyek, hogy az utolsó akváriumom üvegét egyénileg készítettem az alak miatt: nálam az akvárium hossza a legfontosabb, és nem szeretem, ha túl nehéz a "végeredmény", a szettek pedig sokszor szélesek és magasak (Az 54-es ugye 60 centi hosszú, a 30-asaim csak 10 centivel rövidebbek, és csináltattam egy 57-est, ami 75 centi hosszú, ezért egy pontylazac csapatnak is ideális lakhely:)

2015. márc. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!