Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tarthatóak-e együtt ezek a halak?

Tarthatóak-e együtt ezek a halak?

Figyelt kérdés

200 literes akváriuban:

- Fecskendező pontylazac 2-3db

- Gyöngy dánió 10-12db

- Sávos szívóharcsa 5-6db

- Szivárványos guppi 5-6db

- Törpe páncélosharcsa 6-8db

- Törpe pettyes kalászhal 8-10db

- Maláj tornyossiga 2-3db

- Zebracsiga 2-3db

- Sok növény

Tegyük fel, hogy a szürés, fény, egyebek optimálisak.

- Nem tú sok-e az algaevő?

-A méretkülönbség miatt a kisebb halak nem lesznek-e "stresszesek"?


2015. márc. 14. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:
14%
Erősen túlnépesített lesz, ráadásul az világ földrajzilag elég különböző helyeiről. eltérő élettérből származó állatok lesznek összezsúfolva. Ekkora akváriumban legfeljebb 10 hal érzi jól magát, azoknál is érdemes egy fajba tartozókat tartani együtt, hiszen akkor lehet egy biotop akváriumot berendezni, amiben a halak hőmérsékleti igénye és vízigénye is megfelelően biztosítható.
2015. márc. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 hadevla ***** válasza:
A maláj tornyoscsigád pár hónap alatt több százra fog szaporodni. A zebracsiga pedig megrágja a növényeket.
2015. márc. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

A fecskendező pontylazac is rajhal, ezért elég nagy kitolás lenne velük csak 2-3 darabot tartani...

Mivel ez szinte mind kb. 3-4 cm-es halak, én azt mondanám, úgy 30 darabot tarthatnál összesen. Olyan 22 fokon mindegyik egészen jól megvan. Viszont az összeállítás valóban túl vegyes, és a ez egyes rajok épphogy megütik a minimumot... Én 3 (de legfeljebb 4) fajt választanék ki, de azokból minimum 8 darabot vennék.

2015. márc. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Fecskendező pontylazac (Copella arnoldi)

Greenaqua: Csapatban él. 50-60 literben 10-12 példányt is tarthatunk.

Díszhalinfo: Szeret csapatban élni, de egy kis akváriumban nyugodtan tarthatunk belőlük egy párt is.

• pH: 6,5-7

• Keménység: 2,6-8,4NK°

Gambrinus: • pH: 6-8

• Keménység: 6,0-12NK°


- ? -


Valószínűleg rosszul tettem fel a kérdést. Tehát:

Ha beteszem a csigákat és a szívóharcsákat, nem lesz-e kevés nekik az alga?

A 2cm körüli halak - akár csapatban is - nem fognak-e ijedezni a 6cm-esektől?

2015. márc. 14. 18:03
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok: ezek közül csak a fecskendező pontlazac nőhet meg 6 cm-re, a többiek 3-4 cm-esek. Egyébként nem hiszem, hogy stresszelné őket ez a méretkülönbség. Inkább az stresszelheti őket, ha kevesen vannak, hiszen a "tömeg" biztonságérzetet ad nekik, ezért tanácsoltam, hogy egy-egy raj legyen legalább 8 tagú (ennek megfelelően a túltelepítés elkerülése miatt inkább kevesebb fajt válassz)
2015. márc. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, és szerintem ne aggódj az alga-kérdés miatt. Haleledel is jó nekik.
2015. márc. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2015. márc. 16. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!