Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A kis foltos páncélosharcsa...

A kis foltos páncélosharcsa ivadékok egy hete keltek ki, van amelyiken még van szikzacskó. Hideg vizben vannak, nappal megy a szűrő/levegőztető. Miért nem úsznak még fel? Esetleg rakjak be nekik valamit amin "megkapaszkodnak"?

Figyelt kérdés

2015. márc. 14. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Alapból is fenekén vannak ezek a halak,szerintem nem nagyon kell aggódni szerintem , de amúgy hány fokos a víz? Nem lehet hogy túl hideg?
2015. márc. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Legyen alacsony a vízoszlop.

És menjen a szűrő folyamatosan.

2015. márc. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, nemtudom hány fokos a víz de hideg az biztos, a vizszint kb. 11-12cm magas, közepes méretű, átlátszó vödörben vannak, alig fér el benne a szűrő, fűtőt meg nem is tudok belerakni. A kicsik bő egy hét alatt keltek ki, és egy hete várom hogy ússzanak.

Reménykedtem, hogy ma talán úsznak majd, de nem.

2015. márc. 14. 21:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Úszni nem igazán fognak, mivel nincs úszóhólyagjuk, csak addig tudnak lebegni, amíg lendületben vannak, a törpe páncélos kivétel ez alól, ő tud egy helyben lebegni a vízben.

A hidegebb vízben több az oxigén, ilyenkor nem jönnek fel levegőért, nálam lassan 8 éves a legidősebb, volt időm megfigyelni, volt olyan nap amikor egyáltalán nem láttam feljönni levegőért, ez arra utal, hogy jó az oxigén szint a vízben, nyáron ha melegebb a víz, óránként 4-5 alkalommal is feljönnek levegőért. A bél rendszerükben tárolják a levegőt, nincs labirint szervük.


24 c.fok alatti víznél arra kell figyelni, hogy lassabb a baktériumok szaporodása, lassabban duplázódnak, így veszélyesebb üzem az ammónia, ami a kajából szabadul fel.

Kerek vödörben minden hal stresszesebb.


Jó minőségű tápot érdemes venni, lehetőleg süllyedőt, példa tetra mint mini granulált, csökkentett nitráttal, foszfáttal van, kevésbé szennyezi a vizet, ha leázik akkor puha lesz, tudnak belőle enni.


Jobb lenne beszerezni egy kisebb üveget, nálunk 100ft/liter az akvárium.

A biológiai szűrésre figyelj!

Nekem utoljára mikor voltak kishalak, bedobtam egy marék érett siporaxot, külső szűrőből vettem ki, bujkálónak is jó volt a kishalaknak, és egyben biztosított a baktériumoknak megtelepedési lehetőséget.

2015. márc. 15. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ha ennél kisebb üvegbe/vödörbe rakom akkor nem fér bele a szűrő.


Az általános leírásokban másképp vannak a dolgok:

Az ikrák 3 nap múlva kelnek ki és további 3-5 nap múlva úsznak el. és eztután lehet őket etetni...


Nekem bő egy hét alatt keltek ki, és a kikelési naptól számítva is már eltelt egy hét. Tegnap szórtam egy kis kaját hátha esznek, de nem.

Nemértem hogy mikor kell elkezdeni etetni őket??

2015. márc. 15. 11:41
 6/7 A kérdező kommentje:
Már mindegy, az összes elpusztult :(((
2015. márc. 23. 10:38
 7/7 Galekun válasza:
Szia, igaz rég volt, de egy tapasztalat és betartandó szabály van erre. Gondolom a nagy akváriumban leikrázott neked a harcsa, amit Te átettél egy vödörbe, nehogy megegyék a nagyok. Ez szuper, de ne másik helyre tedd az ikrát, hanem maradjon abban az akváriumban, ahol le lettek rakva. Egy fialó dobozt teszel az akváriumba és abba pakolod az ikrákat, nem átlátszó dologgal letakarva, mert fényérzékenyek. A foltos páncélos harcsa ikra kelési ideje 6-8 nap és további 1 hét mikor elúsznak. Mivel a harcsák jól érzik magukat mert ikráztak, így a kisharcsa is jól érzi magát abban a környezetben. Sose tedd át a kishalakat máshova, csak ha tudod biztosítani ugyanazt a vízminőséget, hőmérsékletet, mint a nagyban. Szerezz be egy fialó dobozt és hidd el jól fog jönni, ha megint ilyen alkalom lesz.
2021. febr. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!