Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vettem egy ilyen akváriumot....

Vettem egy ilyen akváriumot. Mit tegyek bele ami mutatós?

Figyelt kérdés

Aquael Nano akvárium komplett szett 30liter



1-2 halat szánnék bele, meg szép zöld/ esetleg lila színű növényt. + 1-2 algaevő halat/csigát


Aljára milyen homokot vegyek? Valami világosbarna szinű kellene.



Bettára gondoltam, de az kényes egy kezdőnek ha jól tudom



2015. márc. 15. 16:43
 1/3 anonim ***** válasza:

A betta átlagos, és amúgy se kényes semmi, ha megfelelően felkészülsz belőle.

Algaevőből nem tudom, milyen kéne, lehet, hogy jobban járnál csigával.

Az aljzat növény függő, az meg fény függő.

Ha szett, akkor gagyi a fény, tehát árnyéktűrőek a növények. Akkor elég sima kvarchomok is, valami sötétebb színű.

Ja, és valószínűleg a lila, egyéb pirosas beütésű növények is felejtősek, hacsak nincs egy 30 watt körüli világításod.

2015. márc. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Két nagy baj van ezzel a szettel:

1. Gagyi a szűrő és a fény.

2. Kicsi alapterületű viszont magas. A halak meg vízszintesen szeretnek úszkálni.


A legjobb lenne, ha meghagynád csak garnélásnak és raknál bele egy halom vékony fát, amin felfelé is tudnának mászkálni.

A második legjobb opció, hogy elhozod a legnyugodtabb (de nem békésen haldokló :)) bettát a boltból. Nem bonyolult a tartásuk, viszont ki lehet fogni egy-egy nyamvadtabb immunrendszerű példányt. Ne aggódj, 30 literben rendszeres vízcserékkel, minőségi kajával egy rozogább példányt sem nehéz életben tartani. Tapasztalat :) Kislányt, rövid uszonyos hímet ilyen pici úszótérbe viszont nem ér rakni.

2015. márc. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 tomaszcool ***** válasza:

Egy betta hím teljesen jó választás lenne, ha fedett az aki és van benne fűtő. Egy példányra a szettben lévő szűrő is megfelelő lehet.

Növények tekintetében az anubias jó választás lenne. Igénytelen a fényre és elsősorban a vízből veszi fel a tápanyagokat.

2015. márc. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!