Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 2x 18 watt fény elég lenne?

Shazeen kérdése:

2x 18 watt fény elég lenne?

Figyelt kérdés

Kinéztem magamnak ezt a tetőt.

[link] 40 centis vízoszlopot kéne megvilágítani vele , hogy a növények rendesen fejlődhessenek. Elegendő a tenjesítménye?



2015. márc. 18. 23:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Üdv!

1.nek szólni szeretnék hogy a "- 2 x 18 W (a tető a fénycsöveket NEM tartalmazza!) "


Elég drága egyébként. Annyi a lényeg hogy minél jobban meg világítsa? Egyébként pontosan nem tudom hogy elég-e neki.

Viszont ajánlom hogy inkább sima tetőt meg ha sima fény kell neki akkor valami erős led cuccot szerezz be! olcsóbban kijön :) ha gondolod segíthetek. Ha írsz privátot! :D

2015. márc. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tartalmaz fénycsövet valóban, villamossági boltban tudsz venni 6000-6500 kelvin közötti nappali fénycsövet, 1000ft körül számolj darabonként, akvarisztikába ugyanaz 5000ft.


Jól néz ki a tető, minőségi cucc, világítás fényereje az mindig összetett dolog.


2x18 watt, mondjuk osram lumilux 865 az 2600 lumen, ez 23 lumen /liter, ha 112 literes az akva, viszonyítva, egy 54 literes szett, 15 wattal szerelt tetője 900 lumen fényt ad, ami csak 16 lumen/liter, ezért nehéz növényt tartani benne.


Ami feltűnik, hogy csúsztatható az armatúra, nem fix mint a műanyag tetőknél, tehát előre lehet húzni a front üveghez, ezt akkor tudod előnyödre fordítani, ha példa egy sorba teszel hátra, háttér növényeket, olyanokat aminek nem kell sok fény, az akvárium közepére, elejére meg mehetnek fényigényesebb növények.

Fényterelőzni ajánlatos, mivel matt a tető belseje, tükör szerű fólia jó, tescoba is kapsz.


Világításnál 2 dolgot kell eldönteni.


1. kell tető, nem kell tető, nyílt akváriumra könnyebb megfelelő világítást találni, viszont nem biztos, hogy egyezik a halak igényével, sok hal ugrálós, vagy példa megfázhat.


2. vízkocsik, sokan nem szeretik, egy high tech növényesben állag lágy víz van, ellenben egy átlagos akváriumban sima csapvíz, ami vízkocsikőt eredményez fölül, hetente le lehet takarítani, de azért másnapra már ott van.

Konkrétabban nem tudom megválaszolni a kérdésed, mert nem lehet, a növények növekedése összetett dolog, több tényező befolyásolja, a növényválasztás, tápozás, keletkező és adagolt micro-macro elemek menyisége, talaj szerkezete, talaj tápanyag tartalma.


Röviden, előnyt tudsz kovácsolni a mozgatható, csúsztatható armatúrával, el lehet érni akár ugyanazt az eredményt mintha 3x18 watt t8 lenne benn, ami csak barkácsolással megy, nem kapható ilyen tető.

2015. márc. 19. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Én is jónak, de kicsit drágának tartom. A növényeid határozzák meg a cső típusát, alapból én is a 6000-6500K-s csöveket tanácsolnám. El kell döntened milyen fényigényű növények lesznek és az alapján kell választani.
2015. márc. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!