Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tudok tenni a halaimmal?

Mit tudok tenni a halaimmal?

Figyelt kérdés

55 literes akvárimumom van

szumátrai márnáim vannak, és volt benne egy kicsike botia machracanta

kb 5 napja vettem észre a botián és egy kisebb márnán fehár pöttyök jelentek meg, mint kiderült darakór

megemeltem a vízhőfokot, nem adtam neki enni, és malachit zöld folyadékot adtam nekik 3 napig.

úgy láttam mintha meggyógyultak volna, de visszajöttek a pöttyök, és a boti "eltünt"

ma vízcserekor vettem ésre a boti elpuszlt.

mi a teendőm?

ismát van darakóros szumim.

az albínó ancikon nem látszik.

számoljak halpusztulással?

ja és az egyik szuminak a farka kicsit megvan rágva vagy nem tudom... :S



2015. márc. 20. 14:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szia. Én is halas vagyok. Persze nekem is volt már ilyen. Gyógyszert vettem, kicsit drága volt még anno. Most nem tudom mennyi abbol 2-3 naponta tegyél az akváriumba( a mennyiség rajta van). Utánna pár nap múlva eltüntek róluk. De ne felejtsd el a lélegesztetőt kihúzni. A gyógyszer nevét késöbb megírom.
2015. márc. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Salx Narval ***** válasza:
Az ancit külön medencében, vagy edényben kellene 28-30 fokos vízben erős levegőztetés mellett gyógyszerezés nélkül kezelni. Valami bújóhely is kellene, hogy ne pánikoljon és lehetőleg árnyékold. A többi halat a cikkben leírtak alapján megpróbálhatod kezelni de sajnos számolnod kell az elhullásukkal is, ritkán élik túl a második visszafertőződést. [link]
2015. márc. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Mondjuk ne tarts 55 literben se szumit, se botiát, se ancistrust. "A zsúfolt tartás és a sok szállítás miatt a halakat erős külső ingerek, ún. stressz éri. Ennek következtében az immunrendszerük gyengül, így utat engedve a fertőzéseknek. Egy egészséges hal sokkal jobban ellenáll a legtöbb fertőzésnek. Fontos ezért a megelőzés." (forrás: Ketteske linkje) Márpedig a te akváriumod meglehetősen zsúfolt és a nem megfelelő méretű úszótér is stresszeli a halakat.


Nem ártana megfelelő gyógyszerrel kezelni őket, mert a malachit zöldről köztudott, hogy kinyírja a csíkféléket. Egyébként a harcsafélék is érzékenyek rá, szóval, ha mindenképp malachit zöld tartalmú készítménnyel akarod az akváriumot kezelni, akkor az ancikat érdemes külön rakni.


"ja és az egyik szuminak a farka kicsit megvan rágva vagy nem tudom... :S" Legyengült szervezetű halaknál előfordulhatnak másodlagos fertőzések. Például az uszonyrothadás, gombás fertőzések.

Esetedben a darakór öl gyorsabban, tehát abból kellene előbb kikezelni a halakat. Aztán majd meglátod, hogy az ott a farokúszóján rágásnyom vagy valami más.

2015. márc. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

a botiának már annyi, nem teszek bele többet.

nem kifejlett szumik, hanem csak kicsik. ha megnőnek akkor átadom őket egy barátomnak.

remélem túlélik

valami tuti gyógyszert ajánlanátok?

2015. márc. 20. 19:56
 5/19 Salx Narval ***** válasza:
Serra Costapur, ott van leírva a belinkelt oldalon, nem olvastad el? De más cégek is gyártanak hatásos szereket pl Tetra Contralck ,JBL Punktol ultra, parakill turbó, stb. Bizony, egyik választott halnak sem felel meg az akváriumod mérete, jól írják, erre legközelebb nagyobb gondot kell fordítani.
2015. márc. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 esopus válasza:
pontyokat kell tartani
2015. márc. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
Nekem is volt ilyen, pont akkor vettem plusz 4 halat, és hamarosan el is pusztultak:(Persze ki kell tisztítani, gyógyszert adni, és nagyon fontos, hogy a tetemet AZONNAL szedd ki különben még jobban átterjed. Ssnos hosszú folyamat a gyógyulás főleg, mert sk esetben van visszaesés, és számolnod kell halpusztulással, de azok a halak, akik túlélik, már nehezebben kerülnek bele újra. Még egy: NE DŐLJ BE! A látszat csal. Ha úgy látod, teljesen jól vannak, add ugyanúgy a gyógyszert meg minden, mert napokon belül visszajöhetnek a tünetek!Sok szerencst a gyógyuláshoz!:)
2015. márc. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy kipusztult az össze halam. :(
2015. márc. 23. 21:19
 9/19 Salx Narval ***** válasza:
Sajnálom, de őszintén mondva sejtettem, hogy így lesz. A legnagyobb problémát ott követte el, hogy nem vetted figyelembe a halak igényeit. Észre kelet volna venned még a pöttyök megjelenése előtt, hogy valami nincs rendben, a halak bizonyára idegesen úszkáltak és dörzsölték magukat a növényekhez, talajhoz,stb. Ha észreveszed és akkor mindjárt kezeled egy ideig még éltek volna, de sajnos a szűk hely miatti stressz előbb utóbb végzett volna velük. Legközelebb olvass utána, hogy 55 literben milyen halakat milyen feltételek mellett tarthatsz. Sajnálom, hogy így kellett tapasztalatokat szerezned.
2015. márc. 24. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

igen sajos :(

most majd 1 db hím és 3-4 nőstény vörös karcsúmárnát meg 2 algaevőt teszek bele.

az már jó?

2015. márc. 24. 09:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!