Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A belső szűrő a halkaját is...

A belső szűrő a halkaját is beszívja?

Figyelt kérdés
A héten indítottam akváriumot, és azt olvastam, hogy ilyenkor halkaját kell tenni a vízbe.Fagyasztott nem volt itthon, ezért lemezeset szórtam bele de az elején úszkáltak, majd lesüllyedtek a talajra.A szűrő (eheim Pickup 2012) beszűri majd idővel vagy elcsesztem és ott fog rohadni az alján?
2015. márc. 20. 16:19
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
Ha nem szótál túl sokat akkor szépen elrohad ilyenkor nem gond, ha csomókban áll akkor szippantsd ki és legközelebb a szűrőbe tegyél egy keveset. A szűrő csak a lebegő kaját tudja beszippantani azt már nem amelyik lesüllyedt a talajra, ha csak nem kevergeted fel.:D Bejáratáskor minden berendezésnek működnie kell, világítás, szűrő, fűtés, sőt én a heti 20% vízcserét is tanácsolni szoktam. Ugyan úgy kezeld mintha már halak is lennének benne az etetést kivéve. 2-3 naponta egy csipet halkaja elég a szűrőbe és egy csipetnyi szétszórva a vízben.
2015. márc. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
Még annyit, hogyha nincs levegőztető, vagy esőztető a szűrődön akkor úgy állítsd be, hogy a kiömlő víz mozgassa a felszínt. Ne használj intenzív levegőztetést, elég ha szépen lassan buborékol, ellenkező estben beindíthatja az algásodást.
2015. márc. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És mi lesz ha megrohad az akvárium alján?
2015. márc. 20. 17:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Pont az a lényeg, hogy megrohadjon és ammónia keletkezzen.
2015. márc. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!