Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fonalas alga ellen mit tegyek?

Fonalas alga ellen mit tegyek?

Figyelt kérdés
Edig mèg nem volt egyszer csak megjelent kèt novènhen van a gömbalgán es a jávai mohán mikor pár napja nem szedem le hosszu szálakat noveszt es atterjed máshova is ezert minden nap szednem kell mèg a gombmohárol letudom szedni de a jávai szálai kozul nem tudom kiszedni es nem akar elmulni esetleg ha vennèk holnap olyan folyèkony algaölőt az kiirtaná?? Vagy az nem tesz kárt a növènyekben?? Máshogy nemgudom keszedni a jávai kozul es nemszèp látvány látszik hogy benövi lassan mit tegyek!!!????
2015. márc. 23. 18:28
 1/3 A kérdező kommentje:
Az kimaradt hogy pár alkalommal mostanábal nem hetente hanem kèthetente cseréltem vizet lehet ez váltotta ki??? Mert eddig semmi algám nem volt csak most jött elõ!
2015. márc. 23. 18:31
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
Nem hinném, hogy ez az egyszeri enyhe mulasztás váltotta volna ki előbb utóbb megjelent volna. Kellene neked valami gyorsan növő növény a mohák mellé, pl tüskéshínár, vagy vízen úszó dús gyökérzetű pl pistia, vizijácint,stb. Lényeg az, hogy kicsit több növény kellene. Amennyire tudod tisztítsd meg az algáktól a növényeket, cseréld a vizet a megszokott módon, kevesebbet etess, takarítsd fel a talajt és dúsítsd a növényzetet. Ha ez nem segít, kb 1 hónap, akkor írj és tovább próbálkozunk. A növényesítés arányában kis idő múlva tápoznod is kell,ez eleinte az algáknak is kedvez, de ahogy beindulnak a növények szépen visszaszorulnak. Legalábbis bízunk benne.:D
2015. márc. 24. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A lassú növekedésű növényeken sokszor megjelenik az alga, a moha féléken meg különösen, javait hosszabb távon, sikeresen ,garnélákkal lehet tartani, legalábbis akinek szép algamentes mohája volt az mind garnélával tartotta.


Persze ha halas akváriumod van, akkor veszett ügy a garnéla, a kereskedésekből elhozott 1 cm garnélák csemegék a halaknak.

A garnélák egész nap pucolják a mohát, én a gömb mohákat is be szoktam dobni nekik takarításra, rá sem lehet ismerni 1-2 óra múlva, neki ugranak vagy 30 an, úgy kivikszelik, le eszik róla az algát, hogy öröm ránézni.

A jávaival meg csodát művelnek, gyönyörűen tisztán tartják.

2015. márc. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!