Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat lehet aranyhal...

Milyen halakat lehet aranyhal mellett tartani?

Figyelt kérdés
Van egy aranyhalam egy 60 - 70 literes akváriumba, nagyon jól elfér benne, mert nincsen teletömve mindennel. A kérdésem hogy milyen halakkal lehetne együtt tartani, már 2 éve megvan, de már próbálkoztam Algaevővel (folyton piszkálták egymást mert mint kiderült területvédők), Guppikkal (megette őket), Rózsamárnával (valami miatt elpusztult). Tegnap vettem kettő házmestert az (egyik nagyobb volt mint a másik) és amikor felébredtem láttam hogy kilóg a szájából az kisebbik hal, 1 - 1/2 órán keresztül próbáltam kiszedni az aranyhalamból, mert megakadt a torkán, mert kb a kisujjam fele beleférne a szájába! A biztonság kedvéért kivettem a másik halat is nehogy megpróbálja megenni! A segítségeteket kérném, mert magányos és szeretnék mellé valakit akivel nem bántják egymást, lehetőleg nem aranyhalat mert félek hogy már túl zsúfolt lenne az akvárium és nem éreznék jól magukat ha a boltban vásárolt pár centis aranyhal ilyen óriásira nő mint most az enyém (kb 14 - 18 cm.). Válaszaitokat előre is köszönöm!

#akvarisztika #aranyhal #halfajta #aranyhalnak társ
2015. márc. 24. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Ekkora akváriumba semmivel se társítható. Esetleg 300-400 literesbe már társítható egyéb hideg vízi halakkal. Inkább ajándékozd el vagy engedd el egy tóba, nem jó neki ilyen kis akváriumba. Csak kínlódik.
2015. márc. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, inkább megtartanám, ha kell beszerzek neki egy nagyobb akváriumot. Már nagyon a szívemhez nőtt! Mekkora akvárium kéne neki minimum?
2015. márc. 24. 13:00
 3/7 anonim ***** válasza:
200L ben már elvan. De ha több hal kell mellé akkor 400 vagy afelett
2015. márc. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
200L a legalja, még az is necces. Abba a kitenyésztett nem tavi változatokból 3-4 darab elvan.
2015. márc. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudtok esetleg olyan helyet, oldalakat ahol megvehetem az akváriumhoz szükséges üveget, mert gondolom ha magam "rakom össze" akkor olcsóbban megúszom. :-)
2015. márc. 24. 13:47
 6/7 anonim válasza:
De ugye tudod, hogy 200l-hez komoly felszerelés kell, ami sok pénz?(külső szűrő,világítás,stb.)
2015. márc. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vagy nagyon ügyesen kell barkácsolni :)

Igazából a szűrés ami sokba kerül. Világítás nem kell túl intenzív nekik, növények nagyon úgyse maradnak meg mellettük:)


Vagy csinálsz egy hatalmas mattent, de akkor célszerűbb legalább 250 literes akváriumot csinálni.

Vagy szűrőakváriummal, vagy hordóval oldod meg a szűrést.

A lámpát pár ezer forintból össze lehet tákolni, a fénycső se egy nagy összeg. Egyedül egy normális vízpumpa kell, azt nem tudod sufniból megoldani :)

2015. márc. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!