Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől lesz barna algás az...

Mitől lesz barna algás az akvárium üveg és a talaj?

Figyelt kérdés

45 literes akváriumról van szó kevés fodros vizikalásszal halak nélkül. Úgy 3 hónapja indítottam 1db Aquael Fan1 szűrővel gyári szivaccsal, de hamar bebarnult, így egy hónap után teljesen szétszedtem, mindent átmostam és 2db Fan1-el újra próbálkoztam gyári szivaccsal. Ezzel sem sokat változott a helyzet, ezért kicsit több mint egy hónap után az egyik szűrő szivacsát cseréltem Fan3 szivacsára és teljes takarítást csináltam megint. Most 2 hét elteltével megint felfedezhető némi barna alga, de lényegesen kevesebb. Tudom hogy valamilyen szinten normális új akváriumnál, de nem hiszem, hogy úgy ha tiszta barna az üveg hogy be sem lehet látni az akváriumba.

1db 11W és 1db 20W-os hagyományos energiatakarékos izzó van felette 20cm-el, még erre tudok gondolni, hogy ilyen kevés növénnyel sok a világítás. 1db hím bettát szeretnék tartani, de nem akarom addig megvenni, míg nem jó az akvárium. Az egyik Fan1-ben már 2 hónapos a szivacs, így a bejáratás időszakának már vége kell, hogy legyen, 2 hónapja nem szedtem szét, csak a szivacsokat óvatosan átöblítettem.

Mi lehet a hiba? min változtassak?


2015. márc. 28. 18:39
 1/7 Hungary007 válasza:
Szia,én úgy tudom hogy a kevés fénytől barna,a soktól pedig zöld lessz a víz színe.
2015. márc. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"3 hónapja indítottam 1db Aquael Fan1 szűrővel gyári szivaccsal, de hamar bebarnult,"


Mi barnult be? Mit szedtél szét? Mit mostál át? A szűrőt, vagy az egész akváriumot, vagy csak az akváriumot, és a szűrőt békén hagytad?


"az egyik szűrő szivacsát cseréltem Fan3 szivacsára és teljes takarítást csináltam megint.


Hogy fér el a fan 1-ben egy fan 3-mas szivacs???? Sehogy. Max ráhúzod a fan 1 motor részére a szivacsot, burkolat nélkül. Amivel nem sokra mész, tekintve, hogy nem olyan erős a motor, hogy hatékonyan át tudna szivattyúzni megfelelő mennyiségű vizet egy akkora szivacson.


Minek takarítottad ki megint?


Milyen növényeid vannak?


A bejáratási időszak nem egy matematikai egyenlet, addig tart, amíg be nem fejeződik. Pl biztosítottad e a nitrifikáló baktériumok számára a bomló szerves anyagokat, amin el tudnak szaporodni, (mondjuk egy kis fagyasztott hal kaja formájában) vagy csak "steril" vizet keringetsz az akváriumban, ami a takarítások miatt véletlenül se tud egyensúlyba kerülni?

2015. márc. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja, látom, fodros vízikalász.

Erről jó lenne egy kép, mert nem biztos, hogy az. Sokszor keverik a hólyagos vízikehellyel.

Egyébként mindkettő elég nagy egy 45 literes akviba.

2015. márc. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2015. márc. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tegyél rá csak egy 20 Wattos izzót, de ne 2700 Kelvines legyen, hanem 6500 K.


Például ez alkalmas akváriumra:

[link]

2015. márc. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a barna algához ammónia, magasabb szilikát szint, magasabb foszfát szint kell, ez a 3 együttesen okozza.

Erősebb világításnál is lehet barna alga, akkor is, ha már jó a szűrés, mivel első körben az ammónia a vízbe kerül, folyamatosan csökken a szintje, ahogy a baktériumok lebontják.


Nem írtad a berendezést, ha szerepel közöttük fa, vannak kövek, esetleg kavicsos ajzat, táptalaj, akkor magasabb lehet a kelleténél az ásványi anyag szint, több szerves anyag is kerülhet a vízbe, a fa penészesedése is terheli a vizet, mellé egy többször restartolt biológia, kész is a barna algának optimális körülmények biztosítása.


Annyit kell csinálnod, hogy amikor hetente cserélsz részlegesen vizet, le engedsz egy keveset, mosogató szivaccsal le törlöd a barna algát, majd a felkevert, barna algás vízből le engeded a 30%-ot, pótolod állott vízzel.

Naponta szennyezed a vizet, ha nem elég a heti részleges csere akkor 3 naponta 25% csere.


Van egy nano akvám, 6 hét volt mire szépen beállt, annál 3 naponta cseréltem, aránytalanul nagy fa került be, ezért kellett 3 naponta cserélni.


Példa egy már előtte akváriumban kiázott fát, talajt, köveket, használsz fel, ott nem kell barna algával számolni.

2015. márc. 29. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez csak egy kezdeti barna alga, teljesen hétköznapi jelenség, nem extrém magas szilikáttól van.

Rendes világítás, meg kialakult egyensúly mellett elmúlna.

Csak nincs arányban a világítás a növényzettel, meg állandóan b@-ogatva van az egyensúly. 45 literben alapvetően igen nehéz kialakítani, az állandó szétszedések, takarítások meg mindig újraindítják az egész folyamatot.

2015. márc. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!