Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Danio erythromicront vagy...

A Danio erythromicront vagy kéksávos törpedániót tényleg nem lehet tőzegen átszűrt vízben tartani?

Figyelt kérdés

Na és ha nem akkor miért nem? Itt van a forrás

[link]



2015. márc. 28. 19:21
 1/4 Platypus ***** válasza:
Lehet, mert viszonylag ellenálló halacska, de az élőhelyén nem ilyen vízben él.
2015. márc. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen ellenálló halacska de engem konkrétan az érdekel h lesz-e baja a fekete víztől, a huminsavaktól... mert a halakra pozitív hatást gyakorol és meggátolja a gombásodást épp ezért furcsállom miért nem ajánlott a vizükbe? szóval igazából az érdekel h lehet-e valami bajuk bármi mert a tökéletes környezetet akarom nekik így is elég szégyenlős halak és nem akarom felesleges stressznek kitenni őket
2015. márc. 29. 10:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, ha nem ilyen vízben él, akkor szerintem lesz baja tőle. Persze az sem mindegy, hogy mennyire fekete az a víz.


De megmondom őszintén, én nyírtam már ki egy halat (nem erythromicront, másfélét) azzal, hogy a vasfámból túl sok csersav oldódott ki és elég sötét színű lett az akvárium vize. Ezután kivettem az akváriumól a fát, mert a másik halat nem akartam megölni, ami még ott volt. Óvatosan visszahigítottam a vizet világosabbra, a fát meg bedobtam egy vödörbe áztatni.


A helyedben nem tenném fekete vízbe.

2015. márc. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Platypus ***** válasza:
Azokra a halakra gyakorol pozitív hatást, amelyek ilyen vízből származnak! Nem univerzális csodaszer a tőzeg, hanem sok hal esetében segít a természetes élőhely vízviszonyait imitálni. Azonban a keményebb, lúgos vagy semleges vizet kedvelő halak akváriumában teljesen haszontalan dolog, adott esetben káros is.
2015. márc. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!