Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyire fontos a növényes cső?

Mennyire fontos a növényes cső?

Figyelt kérdés
Tervezek egy új világítást 72 liter fölé de a fénycsövekből túl nagy a választék és nem tudok dönteni.2x18w-ot szeretnék.Az úgy jó, ha az egyik sima 6500K daylight, a másik peedig Sylvania GroLux?Vagy jó a 2 sima daylight is?
2015. márc. 30. 10:06
 1/2 Platypus ***** válasza:
Egyáltalán nem fontos, ez egy extra lehetőség ami néhány helyzetben hasznos, de amúgy a növények még jobban is nőnek daylight alatt. Akkor érdemes egyet használni, ha legalább 3 csöved van, vagy ha vörös növények vagy halak színét szeretnéd kiemelni.
2015. márc. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Meg akkor érdemes növényest használni, hogyha a daylight túl erős és a zöld alga elkezd terjedni. Nekem volt ilyen és kicseréltem az egyik csövet rózsaszínre, az mivel gyengébben világított, az algásodás megszűnt, de a növények nőttek továbbra is. Én Hagen flora glo-t használtam.


Gro luxot sosem vettem, mert nagyon lila, fura színe van, és volt egy lila plant csövem is, amit egy lámpával együtt adtak, de például az a plant cső egyáltalán nem volt jó növényekhez, azt meg pont kicseréltem daylight-ra. Szóval a növényeket néztem, és az alapján cserélgettem a csöveket. Mikor mire volt szükség. Egyszer próbáltam osram fluora csövet is, de az sem volt jó nekem, pedig az is rózsaszín. Tehát nekem hogyha plant csőről van szó, akkor csak a hagen flora glo volt az, amivel meg voltam elégedve.

2015. márc. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!