Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ket 54w (10000k es 6500k) os...

Sanyi11111 kérdése:

Ket 54w (10000k es 6500k) os 48" fenycso 280 literes akvariumhoz Milyen fény erőnek számít?

Figyelt kérdés

2015. márc. 31. 01:17
 1/6 A kérdező kommentje:
48"=108 cm
2015. márc. 31. 01:18
 2/6 A kérdező kommentje:
Ja...t5 os fenycso
2015. márc. 31. 02:31
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
Hát az 1W/l amit a növényesek erős megvilágításnak tartanak, 0,5W/l közepesnek. A tiéd közepesnek számít. Szerintem viszont nem ez a leglényegesebb szempont,fontos, hogy sugározzon kék és vörös tartományban, ill átfedje az egész színspektrumot. A 10000K-es cső biztosan sugároz 400-450 nm es tartományban ha van a másik csőnek vörös csúcsa is(kb 650nm) akkor szerintem jó lesz ez a világítás a legtöbb növénynek. Viszont az algák is szeretni fogják, ezért dús növényzetben gondolkodj és tápozni is kellene a gyökereket.
2015. márc. 31. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha két nappali fénycső van, akkor 8000 lumen körül világítanak, az 29 lumen/liter, én közepes fényerőt 35 lumen/liter körül szoktam számolni, de ebbe benne van az egész akvárium.

Mondjuk ezzel a fénycsővel számolva: [link]

Van benne kék, piros, ezt a két szint használják a növények: [link]


Sokat számít, hogy tudod-e mozgatni az armatúrát, ha előre tudod húzni, nem pont középen van a fénycső, akkor a középső, első rész, több fényt kap, oda mehetnek közepes fényigényű növények, a mögöttük lévő háttér növényeknek elég kevesebb fény, mivel nagyobbak.


10.000 kelvin, az vagy jó, vagy nem, sokakat beugrasztanak 10.000 kelvines sylvania aquastarba, pedig az inkább tengeri cső, helyette grolux kellene ami 8500kelvin.

Benne sok a kék, amitől sok alga lesz: [link]


Helyette meg olyan kellene amibe sok a piros: [link]


Tehát nem a kevin számít ahogy az első válaszoló írta, hanem, hogy mint mutat a grafikon.

Már többen írták, hogy a Hagen flora glo sem rossz növényes fénycsőnek, az meg 2800kelvin, természetesebb a színe mint a groluxnak.


Helyből jobban járnál 2 nappali fénycsővel, villamosságiba kapsz, ne akvarisztikába vegyél, ott nem 1000ft hanem 5000ft t5 az még sokkal több.


Példa ennél: https://www.youtube.com/watch?v=75UEFY7vOL8 előre húztam a front üveghez 2db 5000 kelvines sylvania aquaclassic fénycsövet, belül nincs fénycső, a hm már nem kapott annyi fényt, ha középen marad a két fénycső.

2015. márc. 31. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én gyengének mondanám. 300 litert világítok 4x 54 W-al,

kb az a közepes fényerő, az már sok mindenre elég.

Milyen magas az akva?

2015. márc. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Először is koszonom az eddigi válaszokat!

46 centi magas a lámpa közvetlenül a tetején,közepen van.eleg sok a növény.16 to vallisneria spirális,2 amazonaszi kardfu,4 Anubias belteri

4 mikrosorum.tapozok is,hetente vizcsere utan,2 külső szűrőt használok 1150 l/ ora/ darab bio töltettel.ez az összeállítás 1 hónapos.algasodas miatt cseréltem ki a világítást es tettem be a növényeket.

2015. márc. 31. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!