Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Algázó géb tartásával kapcsola...

Algázó géb tartásával kapcsolatban mik a legfontosabbak?

Figyelt kérdés
2015. márc. 31. 09:12
 1/2 tomaszcool ***** válasza:

Fajtársukkal szemben territoriális, tehát nem igazán viselik el egymást, bár ez az adott egyed mentalitásától is függ. Elvileg beássák magukat az aljzatba és kicsit átrendezik azt, de eddig én még ilyet nem tapasztaltam. Tartásukhoz nem kell feltétlenül nagy akvárium, az irodalom szerint 50l-70l/pár. Mivel nem egy állandóan úszkáló halról van szó, így szeretik ha magas a víz oxigén tartalma (így érzi jól magát és tud aktív lenni) és ha jól szűrt az aki. CO2-re ügyelni kell az irodalom szerint, nem viselik jól annak hirtelen magas koncentrációját, de fokozatosan emelve alkalmazkodnak (Én EasyLife Carbozok és semmi probléma). A fonalalgát nálam szépen eszegetik, de lehet őket alga granulátumokkal és (elvileg) főzött zöldségekkel is etetni. Utánukolvasva a fajnak, volt aki nem volt maradéktalanul megelégedve az algázásukkal, de ez csak 1 "negatív" komment volt a 50 mellett. Ahhoz képest, hogy egy algázó fajról van szó, nagyon szépek, nyugodtak és érdeklődőek. Vannak törpe szívóharcsáim, de azok eléggé "idegesek", nem jól tűrik ha valamit motoszkálok az akiban, egyből fel alá rohangálnak, míg az algázó gébek arrébb úsznak és várakoznak. Társas akváriumban jól elvannak. A RC garnikat nem zaklatják, a törpe szívóharcsákkal nagyon jól elvannak és a neonokkal nem foglalkoznak.


Összességében én meg vagyok elégedve az én 2 db algázó gépemmel. :D

2015. márc. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!!
2015. márc. 31. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!