Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Savasítás sósavval?

Savasítás sósavval?

Figyelt kérdés

Üdv!


Nálunk nagyon lúgos a víz. Arra lennék kíváncsi, ha sima háztartási sósavat csepegtetnék a cserevízbe, természetesen csak annyit, hogy 6,5, 7 legyen a pH, az megfelelő lenne-e, vagy káros lenne?



2015. márc. 31. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
Ne próbálkozz vele! Jót nem teszel vele! Ráadásul a lúgos víz nem nem ártalmas a szervezetre.
2015. márc. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező akvárium vízre gondol :)

Bocs az offert mert sajnos nem tudom biztosan, de mintha már hallottam volna ilyesmiről. De valaki csak tudja pontosabban.

2015. márc. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Ilyet még nem hallottam! Próbáld salétromsavval. Gyorsabb a hatása.
2015. márc. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szerintem is akvariumra gondol, halakkal, valoszinu nem az allatok kategoriaba irta volna, ha nem arra gondolt volna.


szerintem rosszat nem teszel, hallottam mar ilyesmirol es a halakrol.

2015. márc. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Platypus ***** válasza:
Inkább kénsavval szoktak akváriumot savanyítani, de a sósav is működik. Azonban a legjobb az lenne, ha nem csak savat adnál a vízhez, hanem a lúgokból is eltávolítanál valamennyit, vízlágyítással. A kemény víznek pufferhatása van, így ha lágyítás nélkül savanyítasz, az elején föl-le fog jojózni a pH, ami nem tesz jót a halaknak.
2015. márc. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább sósavval szoktak savasítani, legalábbis netes ismeretségi körben aki így savasít, azoknak a 90%-a sósavat használ.


Viszont ez így önmagában nem hogy semmit nem ér, de kifejezetten veszélyes. Egy kemény víz kémhatását nem egyszerű savval módosítani, össze-vissza fog mászkálni a pH.

Úgyhogy a legelső lépés mindenképpen a lágyítás, ami viszont macerásabb.

Mondjuk ioncserélt vízzel, vagy RO szűrővel szűrt vízzel.


Ez önmagában is stabilan lejjebb viszi a pH-t, és valószínűleg már nem is kell további eszközt bevetni.


Ha mégis, akkor pl ha sok növény van, lehet nekik csinálni házi CO2 rendszert, ami szintén kicsit bonyolult, de azért nem nagy ördöngősség. A stabil gáztermelést nehéz belőni.

A magasabb CO2 szinttől is lejjebb megy a pH.


De ha marad is a sósav, akkor is, le kell vinni a keménységet mondjuk 10 nk-ra, és utána apránként beállítani egy nagyon stabil vizet, pontosan kimért anyagokkal.

Ha pedig ezt egy már működő akváriumban akarod megcsinálni, akkor még óvatosabban kell eljárni.


Ja, és halakkal alul telepített akvárium, és erősen túlméretezett szűrő kell, mert ez a környezet nem túl barátságos a lebontó baciknak, úgyhogy ez egy olyan kritikus pont, amit meg kell erősíteni.

2015. márc. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!