Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A guppim hátán fehér foltok...

A guppim hátán fehér foltok jelennek meg. Ez baj?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kb. fél hónapja szereztem be a saját akváriumomat, és most a négy hal közül az egyik hím guppim hátán fehéres foltok jelennek meg (továbbá, mindig követi a többi halat... - nem tudom, összefügg-e). Az akvárium a szekrényemen található egy polcon, de van lámpájuk, ami naponta ég kb. 15 órán keresztül. Minden nap etetem őket, két különböző haltáppal. Adagolom nekik minden nap azt a "baktérium és enzim kultúrá"-s csepegtetőt (kb. 20 csepp/nap). Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond, illetve, hogy hogyan tudnék segíteni rajta? Előre is köszönöm!

2015. márc. 31. 17:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Penész gombának tűnik.

Akvárium mérete, összes lakója, szűrő pontos márkája, típusa, részleges vízcserék mértéke?


Egyelőre egy neptun-os gyorsfürdős fertőtlenítő nyújthat némi tüneti kezelést, de egy ilyen betegség nem alakul ki csak úgy.

Mindenképpen van valami kiváltó ok. Írd le a tartási körülményeket.

2015. márc. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

...egyébként így első körben, sok a világítás, 12óránál tovább egy növénynek se kell több világítás, valószínűleg túl etetsz, napi 1, heti 6 nap etetés elég, rossz a kaja, tápokból a legjobbakból is csak kiegészítésnek kell adni, inkább rendes étellel etesd őket, igény szerint.

Cseppek pedig nem kellenek, max a bejáratásai időben, utána teljesen fölösleges.

2015. márc. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
...továbbá ha fél hónapja szerezted be az akváriumot, akkor ott kezdődik a dolog, hogy még haladnak se szabadna lenni, tekintve, hogy minimum 3 hét egy bejáratási idő. És mielőtt valami cseppekre hivatkoznál, nem létezik olyan csepp, ami ezt lerövidíti.
2015. márc. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Így van, az utolsó válasszal tökéletesen egyetértek! Nem alakult ki a biológiai egyensúly, így a halaid folyamatosan mérgeződnek. Emiatt az immunrendszerük lenullázódott és most jönnek a különféle betegségek.


Nagyon keveset etess, kb a mostani adag töredékét, amit azonnal (15-20 másodperc) összekapkodnak, nem kell telezabálniuk magukat, nem fognak belehalni, nyugi. A szűrő 0-24 órában menjen!


Mekkora az akvárium? A 4 guppin kívül van még hal? Milyen a szűrőd? Hány fokos a víz? Hogy cserélsz vizet?


Ha ezekre válaszolsz, tudunk segíteni, amúgy is szívesen segítünk!! :)

2015. márc. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az akvárium azt hiszem, 20 literes. A halak mellett vannak csigák is, kb 15-20 db van már, de nem túl nagyok. Vízcsere még nem volt, részleges sem... a szűrő HX-1000A-s, kb hetente tisztítom. A 4 guppi (két hím, két nőstény) mellett már születtek kishalak is 4 napja (9-et számoltam). A víz 26 fokos. Egyébként én 5 napig hagytam a bejáratási időt, én így hallottam... Nagyon köszönöm az eddigi segítséget, oda fogok figyelni mindenre!!
2015. márc. 31. 20:35
 6/12 A kérdező kommentje:
Egyébként ha az számotokra sok segítséget nyújtana, privátban küldjétek el az email címetek, és küldök képet is amiről kell, persze csak ha ez segít. Kössz még1x!!
2015. márc. 31. 20:46
 7/12 anonim ***** válasza:

Írj privát üzenetet, akinek akarsz :) Email címet nem nagyon fog neked megadni senki.


A 20 liter nagyon kevés. A törvény is tiltja, hogy 30 liter alatt kifejlett gerinces állatot tarts.

Egy 30 literes már megfelelne 4 guppinak, bár nálad az a gond, hogy van (és nyilván lesz is) szaporulat.

Ez a szűrő elég gáz, szerezz be egy jobbat, használtan pár ezer forintért ez megoldható lenne.

Minimum 3 hétig kell az akváriumot halak nélkül járatni, de most már mindegy. A boltosnak sosem szabad hinni!Fontos, hogy az etetést minimumra vedd! Ezzel se terheled a vizet!

Próbálj az ivadékoktól megszabadulni! Ajándékozd el, vagy ilyesmi. A kevésbé humánus megoldásokról én nem beszélek :)


FONTOS!!! A szűrőt csak akkor tisztítsd, ha csökken a teljesítménye!

Tisztítás folyamata: A vízcserekor leszívod az akvárium vizének 20%-át, ebben a leszívott vízben óvatosan kinyomogatod a szivacsot. NEM sterilre nyomogatni és NEM csapvízben!!

Vízcsere: hetente 20-30%-ot, egy nappal korábban kiengedsz egy vödörbe vizet, másnap beleöntöd. Ezen a napon praktikus megejteni a koplaló napot, a vízcsere/apróbb tisztogatások miatt úgyis stresszelnek egy kicsit, így kevésbé ennének.


Ja, ha lehet, a nőstény guppikat is passzold el. Ők futószalagon gyártják az utódokat.

2015. márc. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget! Esetleg a fehér foltokra valamilyen ötlet, hogy mik lehetnek? Nagyon megköszönném azt is. Privátba képet küldeni lehet?
2015. márc. 31. 21:33
 9/12 Azerbajdzsány válasza:
Fölösleges kép küldök linket: DARAKÓR! Nagyon rossz baci-vírus mert nekem 2 garnitúrám ebbe halt meg! Fűtsd fel a vizet 28-29 fokra és csak fertőtlenítőt rakj bele! A gyógyszer nem sokat hatott nekem csak ez! Azóta így vannak az én tupákaim...:) És semmi bajuk. Ha már nem látod rajtuk akkor 28 fokon maradjon mindíg alapjáraton nekem ezek vannnak: 1 vitorlás,2 molly,1 szumátrai márna! Fürgék ugyanűgy mozognak!
2015. ápr. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Azerbajdzsány válasza:
Ja és itt a link:): [link]
2015. ápr. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!