Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Külső szűrőnek rosszat tesz...

Külső szűrőnek rosszat tesz közép-, illetve hosszú távon, ha naponta egy alkalommal kikapcsolom, majd 5-10 perc múlva visszakapcsolom?

Figyelt kérdés

Carboval szeretném közvetlenül a kevés algámat gyilkolni és azt olvastam, hogy ilyenkor érdemes a szűrést lekapcsolni néhány percre.

(A kiváltó okot elvileg már orvosoltam, csökkentettem a halak létszámát, picit visszavettem a kaja mennyiségéből is, ugyanis magas volt a nitrát szint; tudom, hogy a carbo csak tüneti kezelés)


2015. márc. 31. 23:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Felesleges a szűrőt ki-be kapcsolgatni, attól az algáid nem fognak elpusztulni. Az alga főleg a világításnak köszönhető--
2015. ápr. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor olvasd el még egyszer a kérdést, de most figyelmesen...
2015. ápr. 1. 00:21
 3/8 Salx Narval ***** válasza:
Nem, de nem értem miért kellene kikapcsolni? Ha egyszer beleöntötted a carbót akkor az 10percel később is benne lesz, minden jó és rossz tulajdonságával együtt. Sőt a szűrő jobban elkeverhetné ha üzemelne közben.
2015. ápr. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sokáig nem jó csinálni a mozgó rotorosoknál, példa jbl, eheim, egy annyit jelent, hogy a rotor fejének van egy holtjátéka, kb 60 fokban mozog, amikor bedugod a szűrőt mindig csap egyet, egy ilyen manővernél eltörhet, utána forog körbe, és nem nyomja a vizet.


Azért akarja a kérdező kihúzni a szűrőt, hogy ha ráspricceli a carbot, ne vigye el az áramlás az algáról, közvetlen az algára szokták nyomni a carbot, a napi adagot.

2015. ápr. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Arra céloztam, hogy van eheim classicom, annál ha kihúzom, bedugom, bődületeset csap a rotor holtjátéka, nem húzgálásra lett kitalálva.
2015. ápr. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utolsó, igen, erre voltam kiváncsi. Rendben, akkor hosszú távon nem csinálom!
2015. ápr. 1. 10:39
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Értem, mindig tanul az ember valamit.:D Én azt hittem, hogy a carbó algaölő hatása nem közvetlen, hanem a hatására kialakuló egészséges dús növényzet végzi el ezt a feladatot. A végén még nekem is vennem kell egy flaskával pedig nagyon vegyszerellenes vagyok.:D Szóval azt mondjátok, hogy kiveszem pl az anubiast, vagy egy kupac mohát, stb, lespriccelem, várok néhány percet és le van tudva a rajta lévő alga a növény károsodása nélkül? Ha így van, akkor ez mégiscsak jó cucc, sokszor jól jöhet.
2015. ápr. 2. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Salx Narval teljesen igazad van, a carbo lényege, hogy hiába adsz a növényeknek több fényt, nem tudják hasznosítani, nincs a vízben elég oldott co2, nincs annyi, amennyi a növények fejlődéséhez kellene, erre találták ki a biztonságosan használható, folyékony szénforrást.

Aki kicsit nagyobb fényt használt az dobott egy hátast velem együtt, hogy menyivel szebbek a növények.

Van persze árnyoldal is, amit nem mondanak, alacsony fényerőnél elég a növényeknek a légkörből beoldott co2, felesleges a carbo, nem használja semmi, fölösleges pénzkidobás, sőt, az is lehet, hogy látványos, napi szintű növényi növekedés nélkül mérgezi csak a halakat.


Nagyon szkeptikus voltam a carboval, milyen hatással lehet a halakra hosszabb távon, ma erre már tudom a választ, pozitív a hatása, de nem közvetlenül.

Kaptam 4 neonhalat, egy lepukkant akvából, 2011 közepén vásárolt halak, 2013 végén kerültek hozzám, vettem még 6 neont, így lettek 10-en. 75 literbe tudtam nekik helyet biztosítani, carboval, profitoval tápozott akvárium, a növények intenzíven fejlődnek, a vízcsere csak heti 10 liter, él és virul a 4, mára már igen öreg neonhal, 4 év fölött vannak, mivel a kereskedésben is korral adják ki őket.

Kategorikusan nem jelenteném ki, hogy a carbo+profito kombó meghosszabbítja a halak életét, közvetlenül ez nem igaz, viszont ha jó növényválasztás, megfelelő a fény, akkor fokozza a "kombó" az öntisztulást, így egészségesebb a víz, tovább élhetnek a halak.

A gerinctelenek szaporodása is mutatja mizu, átlag egy közepes, vagy erősebb világítású akváriumban, bődületes garnéla szaporodás van, szintén akkor, ha hasonló "combo" van.


Valamelyik carbo használó jött rá a fecskendővel közvetlenül trükkre, mohákra nem jó ötlet használni, arra legjobb pár rc garnéla, azok lepucolják.

Ecset vagy vagy más algára amano garnéla, sajnos a mohák alap kelléke a garnéla, örülnék én is ha nem így lenne, mára belenyugodtam, hogy csak a garnélásba van szép mohám, az öves diszcsikok, vagy a gurámik mellett nem lehet garnéla, de így a moha is kilőve, hamar elkoszolódik.

2015. ápr. 2. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!