Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen növényt vegyek?

Milyen növényt vegyek?

Figyelt kérdés

40 literes aksi, de a világítás csak egy asztali lámpa, szóval olyanokat szeretnék, amik árnyéktűrőek


edig ez van: gömbmoha


lett volna: anubias nana, microsorum pteropus (nagyon drágák)


szóval vmi olyan kéne ami szép, igénytelen, de olcsó(bb). És az egyik előtérinek lenne (szóval kicsi kell) másik hátulra (nagy)


2015. ápr. 1. 11:54
 1/4 A kérdező kommentje:

pl: microsorum pteropus helyett: fodroslevelű vizikehely

(hasonlít is rá, de olcsóbb, és viszonylag igénytelen (-nek tűnik)!

2015. ápr. 1. 12:01
 2/4 anonim ***** válasza:

Asztali lámpa, az így nem mond semmit, lehet égőt cserélni benne akkor több lehetőséged van, vagy dekoráld a vízfelszín közellét.


Két funkciója van egy növénynek, 1 dekoráció, 2 a vízben keletkező vegyületek szintjének csökkentése, amivel kevesebb lesz az alga, tehát a növények hátérbe szorítják az algát.


Algákkal szemben ami megmaradhat mondjuk Najas guadalupensis, Limnophila sessiliflora.


Ha kevés a fény, akkor csinálhatsz egy sarkot ami főlülről jól mutat.


Példa ez egy 10 literes : [link] kocsány nélküli ambulia van a felszínen.


Ha vannak garnélák akkor lehet javai moha, gél pillanatragasztóval valamire ráragasztod, vagy rákötözöd, és a lámpa alá, csak legyenek garnélák, ők tartják tisztán, alga mentesen: [link]

2015. ápr. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van egy 10 literesem aminek a hátsó része Najas guadalupensis, az eleje meg H.M, de arról nincs képem, most meg nem vagyok otthon, nem kell a tüskés hínárnak sem sok fény, és egészséges vizet csinál.
2015. ápr. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

ok, én is nézegettem közben és az anubias nana helyett egy olcsóbb növény, de szintén hasonló igényű:


echinodorus parviflorus 'tropica' (csak nem tudom, mi a magyar neve)


szóval: előtérinek az echinodorus parviflorus 'tropica'

hátulra: fordoslevelű vizikehely

2015. ápr. 2. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!