Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Állataim betegek! Tud e...

Azerbajdzsány kérdése:

Állataim betegek! Tud e valaki valamit?

Figyelt kérdés
Van egy halam(A kedvencem már neve is van)ami vitorlás hal kb. 5-6 cm-es már! Napok óta alig jön fel a víz felszínére és árnyékosabb helyekre megy! Soha nem volt vele probléma nagyon aranyos kisállat! Semmi betegséget nem látok rajta pl.: darakór,stb...Nagyon fontos nagyon szeretem őt és nincs sok ideje már szerintem...!! tud e valaki valamit? Köszönöm!

2015. ápr. 1. 15:44
 1/4 Dioxyde ***** válasza:
akvárium mérete,szűrés,vízcsere? esetleg kép a halról?
2015. ápr. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló kérdéseit válaszold meg, különben esélytelen, hogy segíteni tudjon bárki is!
2015. ápr. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérdező, egy mai kérdésnél ezt válaszoltad valakinek:


"DARAKÓR! Nagyon rossz baci-vírus mert nekem 2 garnitúrám ebbe halt meg! Fűtsd fel a vizet 28-29 fokra és csak fertőtlenítőt rakj bele! A gyógyszer nem sokat hatott nekem csak ez! Azóta így vannak az én tupákaim...:) És semmi bajuk."


A fertőtlenítő kiirtja a hasznos baktériumokat, így megnő az ammónia, később a nitrit koncentráció, sokszor elkerülhetetlen a gyógyszer használat, viszont utána nekünk, akvaristáknak kell, mesterséges úton alacsonyan tartani, az ammónia, nitrit szintet, ez heti 3, majd heti 2 részleges vízcserét jelent, bő 1 hónapig.

Ha rendeződik a biológia akkor mehet a heti, kétheti részleges vízcsere.

Gyógyszeres kezelés kihat a halakra kb 2-3 hónapig.

2015. ápr. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
54liter,szűrés van valami pacific,levegőztető is akár nagy akváriumba! Vízcsere nem rég volt kb. 4hét! Eddig rendesen elvolt mostmár csak a sarokba ül és enni sem akar!!
2015. ápr. 2. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!