Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fátyolbetegség. Mit csináljak?

Fátyolbetegség. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Sziasztok újonnan vett guppiknál jelentkezett a betegség. 100 literes akváriumban voltak ma meghalt a hím.Az úszója szét volt szakadva és már csak lebegett. Egy héttel ezelőtt a másik guppinak is szétszakadt az úszója de gondoltam a magas ammónia tartalom miatt így hát csináltam egy nagyobb vízcserét és össze is forrt neki. Pár nappal ezelőtt vettem észre hogy az egyik dörzsöli magát a dekorációhoz. Ma jobban megnéztem és láttam hogy a fekete pikkelyén "bársonyszerű" fehér valami van. Majd megvizsgált a másik két guppit őket nem láttam dörzsölődni viszont kisebb fehér folt nekik is van a hátukon. A többi halon egyáltalán nem látok foltok és nem is viselkednek furán.A 3 fertőzött guppit külön raktam de nem ismerem a betegséget, azt olvastam metilinkék vagy parakill-t kell alkalmazni. Na de mennyit és meddig? És a nagy akváriumot is kezelni kell? Egyáltalán mitől alakulhatott ez ki? 3 éve semmi betegség nem volt az akváriumba.Rendes szűrés,fűtés, teljesen benövényesített és nem túlzsúfolt.Mégis miért van ez? :(
2015. ápr. 1. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Parakill, Formit, Malachitzöld
2015. ápr. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Neten le van írva minden, általában új halakkal kerül be a fertőzés.

Nekem soha nem volt, de rendszeresen malachitzöldezem a vizet.

2015. ápr. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm. A helyesírási figyelmetlenségekért bocsi csak pánikba estem, utoljára 3 éve volt darakór egy régebbi akváriumban
2015. ápr. 1. 22:36
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre azonosítsd be pontosan a betegséget: [link]


A legyengült halaknál mindig esélyes a betegség, a kereskedésből elhozott halat tömbnyire ilyenek.

Öreg halak fogékonyabbak még a betegségekre.


A metilénkék mellé felesleges parakill, mivel a parakill metilénkéket is tartalmaz, réz szulfát és malachitzöld mellett, tehát a malachitzöld is felesleges.


Annyi van, hogy a metilénkék, és a réz is irtja a szűrőbaktériumokat, ha ilyen szert használ valaki akkor reszeltek a biológiai szűrésnek, triplázni kell a részleges vízcserét.

Van több hal, garnéla, ami érzékeny a gyógyszerekre.

A malachitzöld nem irtja a baktériumokat, ha a betegségnél csak az van írva akkor elég csak az, figyelni kell a dózisra, pontos literhez adni mert erős gyógyszer, feleslegesen nem jó adagolni.


Pont a fátyolbetegségre elég a malachitzöld, nem kell biológiai szűrést irtani, erős szellőztetés fontos, kellenek a buborékok is. [link]


Átlag egy gyógyszeres kezelés 3 nap, utána több részleges vízcserével csökkenteni a gyógyszer koncentrációt, ha nincs hatás meg kell ismételni.


Metilénkéknél mérlegelni kell a külön kezelést, ezt minden gyógyszernél lehet, sokszor kell is.

2015. ápr. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!