Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Külső szűrő tisztítása? Mikor...

Külső szűrő tisztítása? Mikor esedékes?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sügéres akváriumomat 2 db tetra 1200 vel szűrök. Az áramlást két áramoltató generálja. Mennyire hagyhatom a külső szűrők teljesítményét visszaesni?


2015. ápr. 3. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is sügeres akváriumom van és 2db Tetra 1200-as szűrőm. 3 havonta szoktam tisztítani.
2015. ápr. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
5 hónapja mennek a szűrők, egyelőre jónak tűnik a víznyomás. Az egyik már eléggé visszaesett pár hete, de a cső tisztítás is elég volt. Az újabb plus változathoz még annyira se nyúltam hozzá. Azért nem tudom mert ugye a biológia szűrésnek kedvez a lassú áramlás, de hol van az a pont, ahol már károsodnak a baktériumok.
2015. ápr. 3. 15:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Nincs konkrétan megszabva én 6-8 havonta szoktam, neked 2 db üzemel, így lehet külön tisztítani, a csövek szoktak előbb elkoszolódni, ezt annó mondtam (B.Joci), nálad is így lett.


A baktériumoknak alaphelyzetben biztosítva van a lassú áramlás, mivel a vödör alapterülete nagy, lassú a víz oszlop emelkedés, frissen tisztított külsőnél már biztosítva van a megfelelő áramlási sebesség, ott nem gyors.

2015. ápr. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mikor összerakták az akváriumunkat, azt mondták, hogy 3 havonta takarítsuk a szűrőt. Persze mi "okosak" voltunk és nem tettük, aminek az lett az eredménye, hogy az egyik elkezdte lassan folyatni a vizet. Azóta kb. 3 havonta szétszedjük, átmossuk és a tetején a perlonvattát cseréljük. Összerakáskor pedig a tömítőgyűrűt szilikonspray-vel lefújjuk.

Én úgy látom, hogy a cseréhez közeledve gyengül az áramlás, az egyik sarokban pl. kezd összegyűlni a halszar és a növényi dirib-darab.

Nálunk teljesen nyitva vannak a csapok, úgyhogy az áramlás a maximumon van, de jó a vízminőség. Egyszer hanyagoltuk a heti vízcserét, na akkor a nitrát erősen megugrott, de azzal a szűrő úgysem tud kezdeni semmit. Küldtünk vízmintát és a többi paraméter tökéletes volt. Azt mondták, hogy a szűrő jól végzi a dolgát, de a heti vízcsere elmulasztása megemeli a nitrát szintet.

2015. ápr. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!