Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 2x24w 6500k-s T5-ös csövekkel...

Kütyü kérdése:

2x24w 6500k-s T5-ös csövekkel világítok napi 8 órát egyszer 3 óra és 5óra cikluban. Hetente egyszer tápozok 5ml easy life növénytáppal és 5ml. Folyékony carbóval. Így jó lesz?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 3. 15:09
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja! és 100 literes a medence!
2015. ápr. 3. 15:12
 2/6 anonim ***** válasza:
Elvileg jó, de azt te látod, hogy valóban jó e, vagy sem.
2015. ápr. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jó, de én úgy tudom a carbot naponta kell adagolni.
2015. ápr. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

10 ml profito kellene hetente, több részletben kell beadni, egy a gyári dózis, sokan ennek a kétszeresét adják(én is)


Carbonál napi adagolás van, a te fényedhez napi 2ml kellene legalább, másnapra sehol nincs a carbo, illékony.

2015. ápr. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja ez sem jó: "3 óra és 5óra cikluban" egyhuzamban kell világítani, tilos osztani, lehet, de nagyon kedvez az algának, összekavarja a halakat, plusz a fotoszintézist is megkavarja.
2015. ápr. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem se jó ha a lámpa nem egyhuzamban megy.

Reggel szerintem nem fontos nézni az akváriumot, amikor pl suliba mész, vagy dolgozni, vagy akárhova, akkor úgysem ülsz le az akvárium elé bámulni. Inkább akkor fontos látni, amikor már otthon vagy, délután és este.


Nálam például délután 2-től éjjel 1-ig megy a lámpa.


A díszhal boltban reggel 10-6-ig megy a világítás, így amikor a halak eljönnek hozzám, akkor 2-3 napig még elég parában vannak, mert akkor akarnak aludni menni amikor én éppen kaját adnék nekik, és utána még sokáig ég a lámpa, amikor ők már aludnának. De ezt megszokják egy hét alatt maximum, és utána már fent vannak éjfélig, vagy éjjel 1-ig is. Elég könnyen át tudnak állni erre a bagoly életmódra.

2015. ápr. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!