Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hal szaporítás? Sziasztok!...

Arnix92 kérdése:

Hal szaporítás? Sziasztok! Most kaptam egy komplett akváriumot Anci, guppy, platti, páncélos harcsa van benne. Némi tudásom van a halakról mivel horgászok is 10 éve de ez teljesen más irányzata a halaknak.

Figyelt kérdés
viszont el szeretném kezdeni őket szaporítani és úgy halottam hogy a páncélos harcsa megeszi a kicsiket és sajnos egyedül is van így gondoltam arra hogy el ajándékozom őt. Főbb kérdés ti melyik fajta hallal/halakkal kezdenétek neki a hal szapóritásnak és milyen eszközöket szerezzek be? Az ancit mindenképp meg akarom tartani mivel szerintem nemrégibe lettek kicsik sajnos csak 2 de ők már az akváriumhoz jártak.

2015. ápr. 3. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
az ancik közül az egyiknek a feje csupasz a másiknak "szőrös"?
2015. ápr. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha kereskedelmi célzattal szaporítanád, annak már nincs értelme, külföldi szaporítótelepekről milliószámra hozzák be ezeket.
2015. ápr. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Csalihalnak szaporítani, pl a guppi elég pici, ennyi erővel egy gilisztát is rárakhatsz. A platti se valami nagy, épphogy jó, de az elég brutál.


Vagy azért szaporítani hogy a boltban eladd, ingyen sem veszik be. Neten hirdetve sem hiszem hogy ezek a tucat halak valakinek kellenek.

2015. ápr. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tomaszcool ***** válasza:

Kicsibe kb 0 haszonnal talán ki lehet hozni valamit. 2 irányt lehet megcélozni.

Az 1. a ritkább és igényesebb hal/rák/garnéla/növény szaporítás. Ehhez rengeteg tapasztalat és a megfelelő körülmények megteremtéséhez nem kevés türelem és tőke kell. A növényes/garnélás vonal szerintem járható út lehetne, de az téged nem érdekel, a kérdés nem erre irányul. Halak tekintetében szerintem nem lenne jó választás ezzel indítani.


A 2. a manapság népszerű és viszonylag ""igénytelen"" fajok szaporítása lehetne. A betta "divatos" és könnyen tartható/szaporítható faj. A boltokban ritkán találni igazán szép példányokat, de tenyésztőktől rendelve, esetleg külföldről behozva gyönyörű párokra lehet szert tenni. Kell egy másik aki, amiben az ivadékokat neveled ... mindent be lehet szerezni egy akvarisztikában. Esetleg lehetne gurámival, vagy csigasügérrel próbálkozni.


Most ezek jutottak az eszembe, ami úgy engem is érdekelne ha vásárlói szemmel nézem a témát.

2015. ápr. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rengeteg olvasás és videó után kicsit jobban át látom a dolgokat. Szaporításuk saját célra lenne nem bízniszt látok az akvarisztikába de nem is akarok pl 100 guppit vagy palttit egy idő után! de ahogy elnézem őket szerintem saját maguk megoldják a dolgokat szerintem jól érzik magukat. szóval így új kérdésem van. Mi kell a kcisiknek mert a platti hasa szépen nől és mintha terheségi fekete foltot látnék rajta az anci fiu viszont folyamatossan barlangba van és legyez a farkával. Szóval az új kérdésem mivel tudnám a leendő kicsiknek jobbá tenni az életüket ? v
2015. ápr. 8. 09:17
 6/7 anonim ***** válasza:
berendezel nekik egy külön nevelő akváriumot, az elevenszülők általában megeszik a kicsiket és a kis ancikat is ki fogják csinálni mivel folyamatosan csipkedni fogják őket persze így is lesz pár túlélő de ha mindet fel akarod nevelni akkor nevelő akvárium kell
2015. ápr. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
mindenképpen legyen másik akvárium. az lehet kisebb is. ha látod, hogy elleni fog a hal, akkor rakd át külön akváriumba, kajával együtt. ha megvannak a kicsik akkor rakd vissza az anyát a többiekhez. a kicsiket várd meg amíg egészen megnőnek, utána engedd őket vissza a nagyokhoz.
2015. júl. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!