Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ilyen vajon lehetséges?

Ilyen vajon lehetséges?

Figyelt kérdés
régen voltak halaim, és mind meghalt...bár valószínűbb, hogy a rossz biológiai egyensúly miatt (ma már sokkal okosabb vagyok ez ügyben)... de lehetne, hogy az akvárium olyan ragasztóval van összeragasztva, ami a halaknak káros? (sajna nem tudom, milyen a ragasztó, annyit tudok: átlátszó)
2015. ápr. 5. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valamilyen betegség miatt haltak meg a halak. Ha káros lenne az akváriumi ragasztó, akkor mindenhol kipusztulnának a halak.
2015. ápr. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
honnan van az akvárium?mert lehetséges hogy olyannal van összeragasztva
2015. ápr. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Impásziblu
2015. ápr. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Üveg ragasztásra alkalmas anyagból szűkös a paletta, szinte minden gyártónál csak 1 van, viszont bele kalkulálják úgy mint az fbs-nél az akvárium, terrárium felhasználást, átlag ecet bázisúak, vulkanizálódás után ártalmatlanok.

Vannak a tömítők, ott lehetne mérgező, de tömítővel nem lehet üveget ragasztani, az első feltöltést nem bírná ki az akvárium.


Inkább egyensúly probléma lehetett, az egy összetett dolog, több részre lehet bontani.

-víztömeg kontra halak, első körben a víz tárolja az ammóniát, jó szűrésnél is okozhat pusztulást a túltelepítés.

- szűrés, a halakhoz, víztömeghez kell igazítani, a vízben csak rövid ideig marad alacsonyan az ammónia, szükség van a jól méretezett szűrőre, ami segíti a hatékony lebomlást.

- vízcsere, akkor jó ha az első vízcsere utáni, majd a második vízcsere utáni nitrát értékek egyeznek, vagy a második alacsonyabb, ellenkező esetben emelkedik hétről hétre a nitrát, és mérgezést okoz.

- Növényzet, nem a növények segítik az öntisztulást hanem a fejlődésük, sokan tévhitbe vannak, hogy "pedig van élő növényem is..." semmi a növény, sőt káros is lehet, amennyiben bomlik, a szemmel látható növényi növekedés segíti csak az öntisztulást.


Első halbetelepítés, ha jól ment a bejáratás, nincs közben negatívum, túlzott barna alga, penész, akkor indítás után 3-4 hét, ellenkező esetben akkor ha elmúlt a "negatívum" példa hártya, vagy a fák penészesedése miatti váladék bevonat.


Akvárium vizsgái, az első 2 hónap, ekkor jön ki a halakon a legtöbb betegség, eldől, hogy erősödik vagy gyengül az immunrendszer. 6-12 hónap, eldől, hogy a választott gondozás mellett nincs-e vegyület halmozódás, iszaposodás, a halak növekedése menyire terheli a vizet, szűrést.

Egyes tanulmányok szerint a 6.hónaptól sokan befejezik az akvarisztikát, ilyenkor jön elő a nem megfelelő tervezés okozta hiányosságok java, ami rengeteg negatívumot hoz elő.


Próbáld meg leszűrni fentiből, nálad mi lehetett a hiba, nem hiszem, hogy a ragasztó lett volna.

2015. ápr. 6. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet!
2015. ápr. 6. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, valószínű... ha tudnátok, mit csináltam azzal a vízzel (pl: volt havi teljes vízcsere, malachitzöld, metilinkék mix), és már így utólag visszagondolva nem csodálkozok nagyot. Most már tudom, milyen nagy szerepük van a 'szűrőbaciknak', és én napi szinten kinyírtam őket. Több, mint valószínű, hogy ez volt, mostmár tudom az aranyszabályokat, ahhoz, hogy a bacik ne haljanak meg:


- szűrő non-stop dolgozik

- csak a heti részleges vízcsere

- semmi vegyszer a vízben

- 3-4 hét járatási idő, a bacik kialakulásához

- és a szabályzat társai... :D

2015. ápr. 6. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!