Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez barna alga? Vagy esetleg...

Ez barna alga? Vagy esetleg valami más?

Figyelt kérdés

Egy hétig külföldön voltam, de megoldottam hogy rokonok tápozzák a növényeket és etessék a halakat.

Mire hazaértem, azt tapasztaltam, hogy a növények levelei barnásak lettek.Azt olvastam, hogy a barna algát le lehet szedni, de ez masszívan ráragadt a növényekre.Képek alapján ez barna alga?

Hogy kezeljem?


[link]

[link]

[link]

[link]


2015. ápr. 7. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem ezen a képen: [link] szőrösnek tűnik, úgyhogy ecset alga.


Nehéz tőle megszabadulni, de nem lehetetlen, valószínű túl etették az akváriumot, foszfát, nitrát többlet keletkezett, ammónia sem kizárt, több vegyület lett hirtelen, mint amire a növények be voltak állítva.


Ha egyszer megjelent az ecset utána csak metszéssel, a részleges vízcserék fokozásával, a növények minél jobb kondiba hozásával szorítható háttérbe.

2015. ápr. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Napi 1 kocka fagyasztottal és 10 neon 2 gurámi 4 foltos páncélossal megoldható?

72 liter pickup 2012.

15w de hamarosan 30 lesz.

Profito megy napi 1 ml.

Mit váltpztassak?

2015. ápr. 7. 22:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Volt olyan, hogy kaptam ecset algás köveket, össze raktam egy akváriumot: [link]


Kis idő múlva virít az ecset alga: [link]

[link]


Utána kivettem a köveket, le hipóztam őket: [link]


A hipózás után megszűnt az ecset.


Mára kivettem a köveket, pár dolog változott az akváriumon, de az ecset algának nyoma nincs:

[link]

[link]


Végül is semmilyen alga nincs, annyi a mottója, hogy jó növényeket kell választani, olyanokat amik elveszik a keletkezett tápanyagokat az algáktól.

Az első képeken látszik, hogy az alga együtt növekszik a növényekkel, tehát csak mechanikus úton lehet megszabadulni tőle, ha sikerül, és a növények jó kondiba vannak, van mit metszeni, akkor nem jön vissza.


Ecset alga ellen minden hasztalan, nem lehet hatásosan irtani, nem számít a restart, sőt utána több van mint előtte.

Növények, amik nálam méltó ellenfelei az algáknak, tüskés hínár, kocsány nélküli ambulia, indiai vízi csillag, apró testű halaknál H.M, ami az előtérbe van, ezeket minden akváriumba beteszem, szavatolják az alga mentességet.


Nem a növény segít, hanem a növekedése, a metszés lényeges.


Nálad a fénycső bővítés, mellé 1,5ml carbo 1,5ml profito, ha vannak bokros növények akkor a talajba nyomható táp, amitől szépen növekednek a gyökerek, akár egy sima, olcsó aquaplant is jó.


Sokan keverik a dolgokat, példa anubias, javai moha, bokros crypto, aztán csodálkoznak, hogy elárasztja őket az alga, társas akváriumba a keletkező anyagok eltüntetése a cél, nem más, erre megvannak az alkalmas, intenzív fejlődésű növények, ha kimaradnak jön az alga.

Mindenkinek megvan mi vált be, nekem van egy növénygárda, mellettük nincs egy szál algám sem, 0.5 watt/liter körül világitok.

Nem a legszebbek, de röhögve csinálom hosszú évek óta, egy szál alga nélkül:

[link]

[link]

[link]


Ennyi tanácsot tudtam hirtelen adni.

Az akvárium lelke a stabilitás, és a türelem, nem megy 1 nap alatt semmi, mindent ki kell tapasztalni.

2015. ápr. 8. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amúgy a gyenge fényerő kedvez leginkább az algáknak, sok tápanyag marad a vízben, persze a nagyon erős is algásít, 30 watt fénnyel már könnyebb dolgod lesz, gyorsabban nőnek a növények, nem hagynak az algáknak tápanyagot.
2015. ápr. 8. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm B Joci !!!! :)
2015. ápr. 8. 07:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!