Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szükséges egy kezdő akvaristán...

Szükséges egy kezdő akvaristának akváriumi vízteszt?

Figyelt kérdés
ahogy néztem, elég drágák, és régen nem voltak tesztek, mégis voltak akváriumok élő halakkal....szóval annyira nem tartom fontosnak...persze sera tesztek árától nyeltem egy nagyot...
2015. ápr. 8. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha nem speciális halat szeretnél - hanem pl csak egy guppit - és megfelelően pihenteted a vizet, szűröd, esetleg teszel bele vízjavítót stb, akkor nem kell. (nekünk nem volt és nem volt belőle gond).
2015. ápr. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én 60 éve voltam kezdő akvarista, akkor sem volt szükséges, aztán minden ment a maga útján.
2015. ápr. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Keménységteszt nem árt, 1000 fölött van a jelenleg boltokban elérhető halfajok száma, van sok ami kifejezetten lágy vizes, kemény vízben rövid ideig él.


A neptun tökéletes keménység tesznek, 400-500 ft

2015. ápr. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
amúgy guppikat tartanék, ha ez mond valamit, és a neptunos teszt olcsó, és jónak tűnik, szóval megpróbálom...
2015. ápr. 8. 20:59
 5/6 anonim ***** válasza:
guppiknak pont mindegy milyen keménységű a víz, csak legyen hetente-kéthetente 10-20% cserélve hogy a káros anyagok ne halmozódjanak fel
2015. ápr. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
A legtöbb kezdő pont ott szúrja el a dolgokat, hogy átesik a ló másik oldalára. Vagy elhanyagolja a teendőit, vagy túllihegi.:D Pár kényesebb haltól eltekintve ezek a halak hozzászoktak csapi vízhez, még ükapjuk is ebben nőt fel.:D Érdemes megkérdezni az eladót, hogy ő milyen hőfokú vízben tartotta és mivel etette, ez elég kiindulópontnak, innen kell a halakat lassan átszoktatni az ideálisabb környezethez. A halak jól alkalmazkodnak akár még a mostoha körülményekhez is, de a hirtelen változások megölhetik őket órákon belül, még akkor is, ha történetesen jobb viszonyok közé kerültek, tehát fő a fokozatos szoktatás. Azért írtam le ezt a kis litániát, hogy megértsd mekkora bajt tudsz okozni azzal, ha folyamatosan változtatod a víz keménységét, hőfokát, vagy PH-értékét. Ott van neked a csapvíz, ami többnyire megfelelő és nagy vonalakban azonos paraméterű, ezt használd és ne vegyészkedj:D (majd idővel azt is lehet). Egyenlőre az a legfontosabb, hogy csináld a részleges vízcseréket 1-2 hetente 20-30%, nagyobb akváriumoknál 200liter felett havonta is elég. Figyelj arra, hogy a cserevíz klórmentes legyen, az-az állott, vagy klórtalanítóval kezelt és közel azonos hőfokú mint az akvárium vize. Jó minőségű változatos kaját adj, ami főleg nyers az-az fagyasztott. Annyit etess amennyit a halak maradéktalanul megesznek ( érdemes tartani egy kis csapat páncélost talajtakarítónak)Ne telepítsd túl az akváriumot és főleg ne vásárolj össze, vissza mindenféle halat ami megtetszik. A heti vízcserék alkalmával a talaj felső rétegét "porszívózd" át. Lehetőleg törekedj a dús növényzetre és megfelelő világításra, érdemes a strapabíró növényekkel kezdeni, ezek nem igényelnek speciális gondozást és megvilágítást.Fontos még egy jó szűrő, ami állandóan üzemel. Mondanám még, hogy szerezz be egy felszerelt karantén akváriumot ha teheted, minden esetre a jövőben erre is gondolnod kell, sőt nevelőmedence is kellene, ha szaporítani is szeretnél. Hát dióhéjban ennyi.
2015. ápr. 9. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!