Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Tündérhínárom nagyon megnyúl...

A Tündérhínárom nagyon megnyúlik, és elterül a víz tetején! Van rá megoldás hogy olyan tömör maradjon ahogy megvettem?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 10. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Hány kelvines a világításod? Ha jól tudom a túlzott kék spektrumú cső alatt nyúlik meg a növény. Egy kis piros színnel jobban "bokrosodna".
2015. ápr. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
112l-es aksi, Odyssea 2x24w T5, 1 6500K és 1 plant cső.
2015. ápr. 11. 10:00
 3/4 anonim ***** válasza:

A tündérhínár olyan mint a kocsány nélküli ambulia, 10 akvárium, és két egyforma nem lesz.


Példa, ha sok a nitrát, közepes a fény, akkor nyúlik, és jó nagy levélrózsákat hoz, nitráttal arányos káliummal már kisebbek a levelek.

Erős fény, kevés nitrát, nagyon kicsik a levelek, főleg ha van elég kálium, akár 10 literes nano akváriumba is tartható.


Halas akváriumba a terhelésen múlik, hogy milyen lesz, illetve azon, hogy van-e a nitrogénre más konkurens növény, példa nálam amint betettem tüskés hínárt sokkal tömörebb lett, nem nyúlt annyira.

Sok elágazást, oldal hajtást, akkor hoz, ha megugrott valamilyen szinten a foszfát, és épp nem használja fel más növény.


Metszeni lehet, annyit nem árt tudni, hogy a nyúlás, terülés, az algák elől vesz el tápanyagot, főleg az ecset alga ellen jó fegyver a hínár.


Halasban sok mindent nem tudsz csinálni, a keletkezett tápanyag mennyiség, és a hozzá tartozó fényed mellett ilyen lesz a növényed mint amit látsz, esetleg plusz káliummal tudsz a dolgon javítani.

2015. ápr. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm!
2015. ápr. 12. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!