Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy tudom az akvárium vizét...

Hogy tudom az akvárium vizét tisztítani?

Figyelt kérdés
kb, 2 hete üzemeltem be az akváriumom de ma bele kellett nyúljak mert a szűrő lecsúszott mert a tappancs elengedte, és a víz mintha poros lenne le fog ülepedni ? vagy vegyek bele, pl a Tetrától crystal water, alig bírtam kivárni hogy jó legyen a víz és holnap venném a halakat de most tönkretettem esztétikailag, mit csináljak, kérlek segítsetek

2015. ápr. 12. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg el fog múlni, de nem ártana kitalálni mitől volt (koszos kézzel nyúltál esetleg bele, vagy felkavartad az aljzatot?).
2015. ápr. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az aljzatot kicsit megmozgattam, de a kezem nm hiszem hogy koszos volt talán egy kicsit de nemhiszem, előtte mostam kezet
2015. ápr. 12. 15:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Az már eleve nem jó, ha olyan az aljzat, ami felkavarható. Szemcsésnek kellene lennie, ami gyorsan leülepedik. Nemcsak esztétikailag rossz, ha zavaros a víz, a legtöbb hal nem viseli el. A két hétnek bőven elegendőnek kellene, hogy beérjen a víz.

Az igazi az lenne, hogy ha külső szűrőt alkalmaznál, ha sok halad van, vagy lesz, akkor aktív szenes betéttel, de szerintem jobb, ha vársz, amíg tiszta lesz a víz és addig nem teszel bele halat.

Türelem.

2015. ápr. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
15%
Én már akkora porfelhőt is csináltam halaknak, hogy nem lehetett átlátni. A halak benne voltak és nem lett semmi bajuk. Leüllepedett. Talajt is cseréltem többször úgy, hogy a halakat nem vettem ki.
2015. ápr. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Pusisz ***** válasza:
Egy jó szűrő néhány óra alatt kiszűri a koszt... Milyen a szűrésed és mekkora az akvárium?
2015. ápr. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A szűrő 250 litert szűr egy óra alatt, és 54 liter
2015. ápr. 13. 14:54
 7/7 Pusisz ***** válasza:
Elméletileg elég kellene, hogy legyen, de látnod kell az áramlást. Amíg szemmel láthatólag megfordul a víz lassan az aksiban a szűrőn keresztül, addig jó. Ha nincs meg a körforgás, kevés a szűrő, vagy rossz irányban van állítva.
2015. ápr. 14. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!