Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta himet 2-3 nosténnyel...

Sanyi11111 kérdése:

Betta himet 2-3 nosténnyel lehet egyutt tartani 60 l akvariumban?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 13. 02:06
 1/4 Salx Narval ***** válasza:

Azt mondanám, hogy nem de ez nem feltétlenül igaz, a betták között is akadnak vadabb és békésebb példányok. Sokszor még a lányokat is szét kell választani, máskor viszont jól megférnek együtt.60 literben 5db betta biztos bunyó.:D Csak abban az esetben érdemes próbálkozni, ha módodban áll különtenni akár mindegyik érintett halat, már csak azért is mert elég rövid időn belül párba fognak állni és akkor beindul a csetepaté. Én lebeszélnélek a dologról mindenképp, egy hímmel, vagy nőstényekkel próbálkozz. Ha bettázni szeretnél akkor azt érdemesebb minimum 3-4db 30-50 literes akváriumban csinálni. Kell egy 50 literes szaporító és ivadékgondozó, és egy-egy a felnőtt példányoknak aztán még egy, hogy külön tudd tartani a hím ivadékot a nőstényektől, természetesen itt is csak addig maradhatnak amíg kicsik. Gondoskodni kell az eladásról és az esetlegesen nyakadon maradó példányokról, szóval nem egyszerű dolog, de hát olvasd el ha érdekel részleteiben a szaporításuk, nevelésük.


Érdekességkép: Régebben úgy alakult, hogy befogadtam egy csapat halat, vegyesen, volt köztük 2 hím, 5db lány betta is, egy jól növényesített és rengeteg bújóval ellátott 300-literes társas medencébe kerültek, viszonylag kistestű békés halak társaságába. Nekem nagy mákom volt, hogy a hímek közel azonos erejűek voltak, így a bunyó csak erőfitogtatásból állt és nem tépték meg nagyon egymást, felosztották 2 részre az akváriumot és mindegyik védte a saját területét, a nőstények úszhattak ide oda gond nélkül, persze néha őket is elzavarták, kergették de elég jól betartották a láthatatlan térválasztót.:D Több mint egy évig éltek így viszonylagos békességben anélkül, hogy bármelyiket sérülés, vagy nagyobb stressz érte volna. Szerencsémre pont a kellő pillanatban sikerült gazdát találnom a kivált pároknak így nem kellett külön akváriumba tennem őket. Egy biztos, nagy élmény volt számomra 2 hímet tartani egy medencében. Mielőtt bárki is meggondolatlannak tartana, természetesen bármikor kivehettem volna bármelyiket ha veszélyessé vált volna a helyzet.

2015. ápr. 13. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sok búvóhellyel, növénnyel egy próbát megér szerintem.
2015. ápr. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekunk egyutt voltak, 3 nosteny es 1 him 60literben, az egyik nap mire hazajottunk mar csak 2,5 nostenyunk maradt. Vettunk meg ket nostenyt es egy himet, osszeszoktattuk oket a befottesuveges modszerrel 3-4 nap alatt utana nem volt mar veluk baj. Persze fontos a sok noveny es buvohely a himnek es a nostenyeknek is egyarant, mert ha fordul a kocka es a him kerul celkeresztbe nem yud olyan gyorsan eluszni mint a nosteny, tehat neki is szuksege van egy biztonsagos helyre. Teljesen egyeni a hozzaallasuk. Viszont ha modszeresen osszeszoktatod oket es nem tul agresszivek akkor valoszinu nem lesz baj. De minden esetre szerezz be meg legalabb 1 akvariumot hogy ha baj van tudd kivenni akit kell.
2015. okt. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ha van elég búvóhely, akkor igen. Nekem 50 literben laknak együtt, néha van egy kis kergetőzés, de még sose csípett meg senki senkit. Az összeszoktatás nagyon fontos, és én ajánlanám, hogy a vásárláskor figyeld a halak reakcióját más halakra. A lehető legkevésbé agresszíveket vidd haza.
2015. okt. 31. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!