Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megfelelne ez a szűrő?

Megfelelne ez a szűrő?

Figyelt kérdés

40 literes akvárium, és eheim pick-up 2008-as szűrőt szeretnék venni (nagyon dicséritek az eheimet)


Eleinte sera fil szűrőt szerettem volna, de csak negatívumok érkeznek (hangos, nem jól szűr...)


És a gyári szivacsa a szűrőnek képes annyi bacit befogadni, hogy egy erős biológiai szűrőm legyen? (8 guppit szeretnék bele) kicsit izgulok, mert sera siporaxot gondoltam bele, hogy az milyen jó bacitanya, de ebbe nem lehet tenni...


2015. ápr. 13. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Jó.


Amennyiben az a 8 guppi kizárólag hím lesz.


Létezik pont ilyen célra siporax mini. De a szivacs is jó.

2015. ápr. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen a siporax minire gondoltam, csak nem tudom, hogy érdemes e bele venni, vagy megbírkózik e vele a gyári szivacs...
2015. ápr. 13. 19:33
 3/5 anonim ***** válasza:
A pick-up szériába nem tudsz siporax minit tenni, nem olyan a kialakítása, csak szivacs mehet bele, baktériumoknak teljesen jó a szivacs is.
2015. ápr. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Teljesen jó lesz.
2015. ápr. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Neked első sorban mechanikai szűrésre van szükséged, ahhoz viszont tökéletes ez a kis szivacsos szűrő. A bontóbacik minden felületen megélnek, nálad a talajban lesznek legtöbben és a dús növényzet is sokat segít majd. A legfontosabb "biológiai szűrést" viszont neked kell megoldanod a heti 20%-os vízcserékkel és a rendszeres talajtakarítással. Mondhatnám akár azt is, hogy ez a két dolog a legegyszerűbb de legfontosabb is ahhoz, hogy jól működjön minden. Természetesen lehet építeni, vagy vásárolni komoly biológiai szűrőrendszert 40-literhez is, de szerintem felesleges. Esetleg figyelmedbe ajánlom a hátfalra akasztható szűrőket. [link]
2015. ápr. 14. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!