Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől zavaros az akvárium vize?

Mitől zavaros az akvárium vize?

Figyelt kérdés

Kb. 2 hete kicseréltem az akvát egy nagyobbra (kb.70l) és raktam bele egy új szűrőt. Ezeken kívül minden maradt a régi az aljzat a díszek a gyökér a növények még a halak is. Nincs is vele semmi gond szépek a halak nem pipálnak csak zavaros a víz, olyan mintha morzsa vagy por lenne benne. Mit tegyek? Köszönöm a válaszokat előre is.


Képek:


[link]


[link]



2015. ápr. 15. 16:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Semmi majd átszűri a szürő
2015. ápr. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 HUN_Sector ***** válasza:
Ez egy természetes folyamat, pár nap alatt kitisztul a víz.
2015. ápr. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
várj pár napot és a vízben lévő szemcsék leülepszenek ;)
2015. ápr. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

1 db fan1 szűrővel lehetetlennek tartom megszűrni a 70 literest, kb 1dl a gyári szivacs, nem lehet 50 liter körüli vizet szűrni vele, kevés az áramlás is.


Már külső szűrő van az akván, előtte 2 évig 2db fan1 volt 75 literesen, pont jó volt a két darab hozzá. 1 db fan1 szűrővel nem tudtam szűrni.


2db fan1: [link]

Jelenleg: [link]


Fan 1 szűrőnél felváltva takarítottam a szűrőket, 3-4 hetente az egyik, a másikat 3-4 héttel később, így folyamatosan tiszta volt a vizem.

Kell a 620L/h 70 literre, mellé a nagyobb szűrőfelület is lényeges.

2015. ápr. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Fentit erre írtam: "2 hete kicseréltem az akvát egy nagyobbra (kb.70l) és raktam bele egy új szűrőt"


2 hét az jó szűrővel 2 óra, vagy max 1 nap.

2015. ápr. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor egy nagyobb/erősebb szűrő megoldaná a problémát? Esetleg márkát, típust tudnátok ajánlani?
2015. ápr. 15. 17:47
 7/11 A kérdező kommentje:

Ez jó lenne?


[link]

2015. ápr. 15. 17:51
 8/11 anonim ***** válasza:

A leg költségkímélőbb még egy fan1 lenne, a hátrány, hogy nagy a két szűrő egymás mellett, előny, hogy nagyon megbízható, csendes szinte néma szűrők, 3-4 év múlva sem kell aggódni a hang miatt, 2db simán elviszi.


Példa kiveszed a diffuzor közdarabot, amit helytelenül bennhagytál, (csökkenti a vízhozamot) a terelő lapátot a felszín felé irányítod és ebből kettő szépen elviszi, külön levegő beoldás sem kell,(látszik a képen egy porlasztó cső) elég a felszín fodrozás oxigén beoldásra.


Felvitel lehet egy néma, fröcskölésmentes akvárium.


Én személy szerint vennék 8000ft ért belső szűrő, annyiért vagy még egy pici, és van használtan külső szűrő, aminek nem decis hanem több literes a szűrőfelülete.


Leírás alapján jó a tetra, én inkább eheimre gondolnék, a 2010 0,3liter, a 2012 0,5liter szűrőtöltettel van, ami jónak mondható, amelyik befér magasságra az jó.


aquaelből a fan2, vagy a fan3 amelyik magasságra befér.


Én aquael párti vagyok, ha egy szűrőnek pici hangja is van, azt hajlamos vagyok darabokra törni, akár az éjszaka közepén.


Én 2 db fan 1 mellett voksolnék vagy használt külső szűrő, persze van új is csak az drágább.

2015. ápr. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jav: "Én személy szerint vennék 8000ft ért belső szűrő" nem vennék
2015. ápr. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mi aza diffuzor közdarab?
2015. ápr. 16. 08:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!