Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mire jo a haltartas? Miert jo...

Mire jo a haltartas? Miert jo halat tartani?

Figyelt kérdés
Kerem a normalis valaszokat

#hal #haltartás #Gyorsvalaszok
2015. ápr. 19. 08:24
 1/9 anonim ***** válasza:
egy fokkal inteligensebbek a viragoknal :D
2015. ápr. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ennyi? :D
2015. ápr. 19. 09:19
 3/9 tbence20020509 válasza:
Ja szerintem is csak dísznek jók
2015. ápr. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Dioxyde ***** válasza:
Azért jó amiért kutyát macskát kígyót tartanak ráadásul egy szép akvárium nagyon feldobja a lakást:)
2015. ápr. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nagyon jó gyönyörködni egy jól összeállított akváriumban,olyan mint világban egy kicsi világ.

Emellett a lakást is feldobja.

(Kutyám van,de szívesen tartanék tengeri halakból összerakott alváriumot.)

2015. ápr. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tomaszcool ***** válasza:

Feldobja szobát, vonzza az ember tekintetét egy jól elhelyezett és szépen berendezett akvárium.

Másrészről jó nézni a benne úszkáló halakat és a szaporodó garnélákat.

Nekem például kifejezetten jól esik tápozni/gondozni/takarítani az akváriumot

2015. ápr. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez is egy hobbi, egy elfoglaltság.


Voltak régen édesvizi akváriumaim. Szerettem figyelni a halak viselkedését, és szép növényeket növesztettem, amiket nem kellett locsolni, juhú. De az édesvizi akvárium mégis csak dísz volt, mert ismert cuccok voltak benne, semmi extra.


Most 3 tengeri akváriumom van. Ebben sok különleges, fura élőlényt látni, nem csak a színezetük alapján, hanem amíg nem ismertem fel a dolgokat benne, addig azt sem tudtam néha eldönteni, hogy ez milyen alien amit látok, hogy az növény e vagy állat. A saját lakásomban ilyeneket tartani egy nagyon jó ötletnek tűnt, mert szeretek érdekes dolgokat felfedezni, rácsodálkozni, hogy jé, ez meg mi?


Elég ha csak belenézek a kavicsok közé egy macro objektívvel. Az olyan akváriumban, amiben a halak nem eszik meg az apró állatokat, annyi élőlényt lehet látni.

Kis planktonok, görbe hátú garnélák, férgek, csigák, meztelencsigák, mini tengericsillagok, és mindenféle kis mozgó bisz-basz rohangászik a földben, és ezek nagyon cukik. Ilyenekből egy édesviziben nincs egy sem. A tengeri emiatt egy picivel gazdagabb világnak tűnik nekem.


Kaját adok nekik és megetetem a virágállatokat is, a halakat is. Van egy csomó tengeri alga, amit ki kell időnként tépkedni, de megint tele lesz vele az akvárium, ezek a makro algák úgy néznek ki, mint a rendes növények, nagyon szépek vannak leveleik, csak kb 3x olyan gyorsan nőnek mint a szimpla növények, így amikor kigazolom, jobb ha sokat tépek ki egyszerre.


A tengeri halak kontrasztosan élénk színűek. Az édesvizihalakról ez nem annyira mondható el. De vannak szürkés, barnás jellegtelen színű halak is. Azokban az a pláne, hogy tudják változtatni a színüket. Pl a salarias géb ráül egy kőre és átveszi a színét, barna alapon fehér foltos, de a foltokat tudja változtatni, hogy kisebb vagy nagyobb legyen a testén, és így rejtőzik, beleolvad a környezetébe ha olyan kedve van. Nézd milyen kis cuki

https://www.youtube.com/watch?v=Owu4lW92GWc

Hasonló kis antenna van a fején pl az Ecsenius bicolor-nak is, de neki kisebb, viszont ez kék -sárga géb.

[link]

Ennek van egy fehér szemöldöke is néha, amikor leül pihenni. Aztán ahogy felkel, a szemöldöke kékre változik és már nem is látszik.


Engem az ilyen apró megfigyelések szórakoztatnak leginkább.


UV fényben meg úgy világít néhány korall, mint az avatar című filmben az erdő. Ez egy dolog, mondjuk nem nagyon nézem UV-ban őket, de ha leesik egy kis anemona, amit meg akarok keresni, azt UV lámpával könnyebben megtalálom a kövek közt, mint anélkül. Mutatok erre is egy példát, hogy hogyan világítanak a cuccok:

[link]

2015. ápr. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Van egy vizuális része, erre ugyanaz vonatkozik mint egy sziklakertre, cserepes virágra, szökőkútra, vázára, azért van otthonunkba mert szép.

Van a állatokkal kapcsolatos része, ez bele van kódolva minden emberbe, szeretjük uralni a dolgokat, irányítani a világunkat, valamiért akkor érzi magát jól mindenki, ha vannak olyan élőlények amik tőle függnek, még akkor is ha ez kiadást jelent, profit pedig nem származik belőle.


Van sok előnye az akváriumnak.

Nem: nyávog, ugat, nem szaggatja szét a papucsot, nem kell vinni sétálni, nem hullik a tolla stb

Hátránya, hogy nem mindenki tudja csinálni, sokkal összetettebb dolgok folynak egy akváriumban mint azt sokan gondolják, lényegesen több dologra kell figyelni mint bármely más hobbi állat tartásánál, élet terének kialakításánál.


Egy kutya ha nem fér be a kutyaólba lefekszik elé, egy hal esetében elhullással jár a helytelenül választott élettér, növényzet sem marad meg minden akváriumban.

2015. ápr. 20. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
10%

Én guppykat tartok, az íze olyan mint a sprotninak.

Hétvégente szoktam a rántottába rakni egy félmarékkal, úgy szemre, nagyon ízletes fehérje forrás....

2015. ápr. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!