Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan készítsek sós vizű...

Hogyan készítsek sós vizű akváriumot? Illetve mik kellenek még hozzá? Teljesen az alapoktól elkezdve.

Figyelt kérdés

2015. ápr. 19. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy vettem észre itt kevés a tengeri akváriumos szakértő (elnézést attól aki mégis ért hozzá). A nagyon alapokhoz keress netes leírást, aztán ha van még kérdésed akkor pl a facebookon van egy ilyen csoport hogy Tengeri Akvaristák Közössége. Ott szerintem nagyobb esélyed van választ kapni.
2015. ápr. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igazából, hogyha nem veszel halat, akkor csinálhatsz pici nano akváriumot is. Pl én csináltam olyat, hogy egy aquael fan-2 szűrőt betettem egy 30 literes akváriumba. Mellé néhány élőkövet, tetejére lámpát, és makro algákat.

2 hónap mulva az egész tele lett planktonokkal, csigákkal, tengeri csillagokkal. Ozmo víz+tengeri sót kell venni, összekeverni, abból lesz a sós víz.

Ilyen piciben is el lehet kezdeni, halak nélkül, esetleg bletenni egy xeniát, vagy fácska korallt, hogy mégis legyen benne kis korall.


Ha meg halasat akarsz, akkor veszel egy 150-200 literes akváriumot, kifúratod pl az oldalát, és csinálsz egy kisebb szűrőakváriumot mellé, vagy alá. A korallshopban pl fúrnak akváriumot, meg méretre gyártanak is, ha megtervezed, hogy milyet akarsz. Valószínűleg megcsinálják neked a lefolyórendszert is, hogyha kéred.

Mert mondjuk van nekik hozzá minden. Lehet h PVC cső nincs, de azt tudsz venni fürdőszoba szerelvény boltban. Viszont ha nagy akváriumot csinálsz, akkor mindenképp kell venni egy RO szűrőt is, ami kb 20-30 ezer Ft, ezzel tudsz ozmo vizet gyártani otthon, és azt keverni tengeri sóval.

2015. ápr. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Engem is érdekel a téma, én most ezzel kezdtem:

[link]

2015. ápr. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Láttam ilyen könyveket a korallshopban is.
2015. ápr. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, akinek van benne tapasztalata, akváriumot hozzá hogy készítsem el?
2015. ápr. 20. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!