Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 30l-es kaváriumba milyen...

30l-es kaváriumba milyen szűrőt válasszak?

Figyelt kérdés

30l-es társas akváriumba szeretnék új szűrőt betenni, mert a jelenlegi már nem bírja (eredetileg csak garnélák voltak benne, arra elég volt)


Belső szűrőt szeretnék, és fontos, hogy nagyon halk legyen (a bubik hangja nem zavar)


Amiket kinéztem sorrendben:

Eheim Pick Up 2008

Aquael Fan 1 vagy a Mini (itt az a gondom, hogy szerintem a Fan 1 nem férne el, mert túl magas :S )

Eheim aquaball 60


Szerintetek melyik volna jó?


Aksi élő tartalma:

7 garnéla (2 még igen picurka)

3 Oto (törpe szívóharcsa)

3 guppi

1 törpe páncélosharcsa (Corydoras pygmaeus)


1 gömb moha

2 kis kupac jávai moha

2 nagyobb növény (sajnos nem tudom milyenek, de szépen nőnek. Egyiknek nagy levelei vannak, a másik meg hosszú egyenes levelű)

1 kisebb kihaló félben, de folyamatosan hoz új hajtást...lehet valami eszegeti


Igen tudom...túltelepítettem, de sajnos ez kromoszomális rendellenesség...nőként beszabadulni egy kisállat kereskedésbe nem kis önuralmat kíván.


2015. ápr. 21. 08:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezek árából már használtan veszel egy külsőt, ami nem foglal el annyi helyet el az akváriumból és sokkal halkabb is mint bármelyik belső szűrő.
2015. ápr. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Külső szűrő egy ekkora akváriumba nem csinál túl nagy vízáramot? Garnélák szerintem nem bírnák.
2015. ápr. 21. 08:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet szabályozni az áramlást. A beszívó ágra kell húzni egy harisnyát,h ne szippantsa be a garnélákat.
2015. ápr. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Külső szűrő mellé akkor kell még külön levegőztető nem?


A fent felsoroltak közül akkor egyik sem jó?

2015. ápr. 21. 09:11
 5/7 anonim ***** válasza:

Levegőztető nem kell, a vízmozgással is oldóik be elég oxigén. A fan-1 pedig jó lett volna, a másik szűrőt nem ismerem.

Esetleg az AT-200 jó lehet neked, egy tisztességes szivaccsal.

[link]

2015. ápr. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, át fogom gondolni :)
2015. ápr. 21. 09:21
 7/7 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!