Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Törpe gömbhalnak milyen...

Törpe gömbhalnak milyen igényei vannak? Miket lehet mellé rakni?

Figyelt kérdés
Hol lehet kapni?(sopron környéke)120l-es akváriumom van.
2015. ápr. 21. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

És elmagyaráztad neki, vagy csak idejöttél beleböfögni a hülyeséged?

[link]

[link]

2015. ápr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Helyette szétoffolod a témát inkább, az sokkal jobb. Akkor minek nyűglődsz még mindig itt? Lapozz.


[link]

[link]

2015. ápr. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kösz
2015. ápr. 21. 14:37
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Hátha az én válaszomat nem törölteted, bár egy fia gömbhalam nincs, alaposan utánanéztem az igényeinek, mert elgondolkodtam rajta, hogy rendelek magamnak egyet a megüresedett nagy alapterületű 40 literesembe egyet. (Végül mentettem magamnak egy bettát - neki sokkal nagyobb szüksége volt hozzáértő gazdira, mint nekem törpe gömbhalra.)


Nem véletlenül próbáltak a többiek lebeszélni róluk, nem tipikusan kezdőknek való halak (és nem biztos, hogy Neked való halak, hiszen az előző kérdéseidben még színes halacskákra vágytál). Persze egy tájékozott, nagyon odafigyelő kezdő is sok mindent képes megoldani.

- Bejáratott akvárium. Tudod, 6-8 hét, működő szűrő, az üres akvárium etetése valamilyen ammóniaforrással. (Ne rohanj rögtön a kereskedésbe, nitrogénkörforgás nélkül elpusztulnak!)

- Alapvetően olyan embernek ajánlott a törpe gömbhal, akinek a vízcsere, ha kell pH és keménység beállítás már ösztönszinten megy (pH 7-8, nK 5-10 nem mindenhol jön a csapból). Ahhoz képest, hogy milyen picik, kegyetlenül sok koszt termelnek (nem esznek szépen, na), így külön oda kell figyelni a vízminőségre náluk.

- Nehezíti a tartásukat, hogy tápot nem fogadnak el. A legtöbb példány mirelit kajákra rá lehet szoktatni.

- Továbbá, hogy a csőrük karbantartása miatt keményebb dolgokat kell velük etetni. Így a gömbhal tartásához hozzá tartozik külön vödörben a csigatartás, esetleg garnélatartás.

- Gyógyszerérzékenység. "Scaleless fish" - nem tudom magyarul létezik-e ez a kategória, de nagyjából ugyanarra érzékenyek, mint a csíkfélék, pl. malachit zöld, réz (de emlékeim szerint hosszabb a lista)

- A hülye temperamentumának hála kegyetlenül nehezen társítható. A nagyobb halaktól fél, a kicsikkel szemben agresszív, ami gyorsabb nála (kb. minden) az felzabálja előle a kaját. Leginkább az Otocinclusok (törpe szívóharcsák) váltak be melléjük társnak.

- Az, hogy hány törpe gömbhalat tudsz együtt tartani, függ az akváriumod méretétől, alapterületétől és berendezésétől. Ezek a kis vackok ugyanis területvédők. Több példány együtt tartásához nagyon jól strukturált, sűrű növényes akvárium kell.


Ajánlott szakirodalom és fórum:

[link]


Mivel 2,5 centis, rejtőszínű, lassúcska halakról van szó, akikből még csak túl sokat együtt sem lehet tartani, és szintén rejtőszínű halakkal lehet társítani, én a helyedben 2x is meggondolnám, hogy megéri-e vesződni velük.

2015. ápr. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak kis gyakorlatom van, három bettám volt, aranyhalam,guppim,és neonom. Kösz a sok jó Tanácsot!
2015. ápr. 21. 18:30
 7/7 anonim ***** válasza:

10-12 nk-s vízben kell tartani őket 24-25 fok körüli hőmérsékleten. Csak élőkaját esznek: tubifex, szúnyoglárva, fehérszúnyoglárva, kis csigák.

Ennyi.


120 literbe nagyon sok elférne, de más halat nem érdemes mellé tenni, maximum törpeszívóharcsát.

2015. ápr. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!