Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Rozsalazacrol velemeny? Es...

Rozsalazacrol velemeny? Es errol 80 literben (lent)?

Figyelt kérdés

6guppy 6corydoras 6rozsalazac!!


Ja es ezek meg csak tervek kerem senki ne idegesgedjen! :)



#guppi #corydoras #Rozsalazac
2015. ápr. 24. 21:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem bántásból, csak a halak érdekében: Nem te vagy az a 80 literes, akinek Corydoras paleatusai vannak, döglődő neonjai, Pacific p f304 (azaz elég vacak) szűrése és a növényeivel/világításával is gondjai vannak? Mert nekem igencsak annak tűnsz.


Márpedig, ha tényleg te vagy, akkor mindenek előtt feküdj neki egy értelmes szűrő beszerzésének és a növényes akvarisztika alapjainak! Mert így BÁRMILYEN új halat hozol ugyanaz lesz a vége: betegség, halál.


A rózsalazac nekem is kívánságlistás - az utóbbi időben valahogy fülig beleszerettem ebbe a fajba :) Úgy tervezem, hogy a 112 literes akváriumom következő, dél-amerikai fajokkal telepített manifesztációjában ő lesz a csapathal - optimális esetben úgy röpke 7 év múlva, amikor a jenlegi lakók végelgyengülésben kimúlnak.

Két különbséget vélek felfedezni köztük (és ha jól tippelem, az általad is tartott) neonhalak között:

- a hímek néha nekiállnak civakodni, így nem árt legalább annyi nőstényt tartani, mint hímet, különben feszült lehet a helyzet

- ha megnézed sokkal magasabbak, mint a neonhalak. Azaz testesebbek, súlyosabbak, több táplálékot fogyasztanak és bizony többet is ürítenek, mint a karcsúbb pontylazacok. Ez így most igencsak triviális szarozásnak tűnhet (szó szerinti és átvitt értelemben is), de igencsak fontos lehet, ha úgy kell kicentizned az akváriumod telepítettségét.

2015. ápr. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Es tudsz egy jobb szurot ami nem annyira huzos aru?
2015. ápr. 25. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!