Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Félgömb akvárium is be van...

A Félgömb akvárium is be van tiltva?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 26. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Mondd csak, hülye vagy?
2015. ápr. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Téged kéne betiltani.
2015. ápr. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Meg a gondolkodás is.
2015. ápr. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha erről beszélsz, ez nem alkalmas haltartásra, sőt minden élőlény meghülyülne benne:

[link]


Ha unod az egyenes akváriumot, enyhén íves akváriumokat lehet használni, ez nem zavarja meg a halakat:

[link]

2015. ápr. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem,én arra gondoltam,amelyiket a falra akasztják,és olyan mint egy hajóablak
2015. ápr. 27. 15:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy akvárium, attól lesz akvárium, hogy vízi élőlények vannak benne, nincs igazából liter vagy különösebb formai korlátozás, ha egy 5 literes üveget kinevezel akváriumnak, majd növényeket teszel bele akkor az már akvárium.


Halaknál van egy törvényi korlát, az 30 liter, plusz kötelező a szűrőberendezés, gömb alakú akváriumban nincsenek sarokpontok, megy körbe-körbe a hal, meg gárgyul egy idő után.


Falra akasztani egy akváriumot nem jó ötlet, vizes cucc, nehéz gondozni, dizájn elemként képen jól mutat minden, a valóság viszont teljesen más.


Én is akartam venni egy gömb akváriumot, emers kertnek, viszont jó drága, 7000ft egy 10 literes, majd elvetettem teljesen az ötletet mert nem tudtam volna rátenni a csíptetős lámpát.


Gömb helyett 1000ft-ért vettem egy 10 literest, arra rá tudtam tenni a lámpát: [link]


Olyan a lámpa mint ezen van: [link]


Mindkét akváriumot kívülről le kell tisztítani ecetes vízzel ami már lefolyik és fel kell itatni, a vízzel feltöltöttnél belülről a peremet is ecetel, plusz vannak vízcserék is, ami nincs feltöltve annál kell belülről az üveget takarítani, a képen 2 hónapos.


Halat 30 liter fölött, garnélát 20 litertől, csigát a kisebbekből lehet 10 litertől, csak növényeket lehet bármennyitől, ha szép tiszta vizet akarsz akkor a csak növények verzióhoz is kell szűrő, a többihez alap.

2015. ápr. 28. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem,köszi
2015. máj. 1. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!