Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen növényt ajánlanátok?

Milyen növényt ajánlanátok?

Figyelt kérdés

40 literes az akváriumom, középre szeretnék valami 20-25 centis növényt, ami a kis fénnyel is beéri...el kéne takarni azt a csúnya Eheim Pickup-ot :D


küldjetek minél több nevet! köszönöm!


2015. ápr. 26. 19:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Törpe kálmos, japán fű - Acorus Gramineus (mocsári növény)


Erős, masszív, egyenes szálú sötétzöld fű. 15-25 cm magas. Lándzsás levelei fényeszöldek és fél centiméter szélesek. A kontyvirágfélék Családjába tartozó kálmos fagytűrő, félörökzöld növény. Közepes, erős fény. 15-20 C. Teljesen víz alatt csak fél évig bírja. Mocsári növény, ezért elrothad a levele víz alatt, de azt szereti ha a gyökere vízben van.


Sagittaria subulata var. pusilla - Törpe Sagittaria


Közepes fényen is gyorsan alkot sűrű szőnyeget, és képes elviselni a kemény, lúgos vizet, valamint a CO2 nélküli akváriumokat is. Bőséges foszfát, nitrát, a kálium és a vas / mikrotápanyagok hozzák a legjobb eredményeket. Ez a növény különösen kényes a vas-szintre, és megmutatja hiányosságokat sárguló leveleivel, mint a glosso is. Néha hosszú szárat küld a felszínre, amelyen kis fehér virágok vannak. Fény: Közepes Nemzetség: Sagittaria Régió: Észak-Amerika Magasság: 5-15cm Növekedés: gyors, lehet termeszteni Hőmérséklet: 18-20 °C pH: 6-8


a kövi elég kicsi lesz,de jól mutat az aksiban:)


Síró moha - Weeping moss - Vesicularia ferrei


Gyönyörű, vastag, tömött, sűrű, élénk zöld moha, mely Kínából hódította meg a világot. Legjobb, ha vasfára vagy gyökerekre rögzítjük. Több fényt igényel mint a Jávai moha. Család: Hypnaceae Származási hely: Ázsia Magasság: 1-3 cm Szélesség: 1-5 cm Fényigény: alacsony-magas Hőmérséklet: 15-28 °C Vízkeménység: nagyon lágy-nagyon kemény pH: 5,5-8 Növekedés: közepes Igény: közepes.

2015. ápr. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
húú, nagyon rendes vagy, de sajnos ezek nem elterjedt növények...kisvárosban élek, és nem egy nagy bolt van a 'városkámban' , és itt csak az elterjedtebb növények vannak...azt meg nem akarom, hogy megkérdezzem az eladót, hogy jó e a low-tech-es aksimba ez, meg az a növény, mert az az aranyhalat is eladná 20 literbe...
2015. ápr. 26. 19:58
 3/9 anonim ***** válasza:
Anubiast rakjál bele.Kevés fény mellett,táptalaj,illetve tápozás nélkül is elvan.Sőt nemhogy elvan,szép is.Ültetned sem kell,rárögzíted egy kőre vagy fára,és kész is.Rakhatsz még mellé 2-3 gömbmohát.Ez nem szakismeret,hanem saját tapasztalat :)
2015. ápr. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Használhatsz felszínre érő növényeket, be tudod ültetni a szűrő elé, nekik nem kell sok fény, alájuk meg tehetsz anubias nanát.


Én egész kicsi akváriumba tettem már kocsány nélküli ambuliát, indiai vízi csillagot, a vizi csillag ki is hajt az akváriumból, 40 literbe nem lehet sok hal, így a nitrát sem lehet sok, kevés nitrátnál mindkét növény levele kicsi.


Én példa kocsány nélküli ambuliával takartam a szűrőt, 10 literes akva: [link]

[link]


Ha tudsz szerezni fákat akkor kötözhetsz rá mohát, mögé meg lehet ültetni bármilyen felszínre érő növényt, mivel a felszín közelében erősebb a fény: [link]


A fa mögött tuti csúnya a bacopa, meg a Rotala rotundifolia, de kit érdekkel úgysem látszik.

2015. ápr. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

és az indiai vizicsillag megfelelne?


(nagyon tetszik)

2015. ápr. 27. 20:06
 6/9 anonim ***** válasza:

Van sok 10 literes üvegem, szoktam szétszórni ilyen "irányfényeket" a lakásban, van egy ilyen: [link] itt kihatott a vízből, meg alapból emers kert.


Itt bal oldalt van: [link]

Ez is ilyen pici akva: [link]


De a H.M se rossz, az ilyen ha fenn van a víz tetején: [link]


Én csak simán rákötözöm a H.M et egy fára, fölülre.

2015. ápr. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ok, köszi! Amúgy gyönyörű az összes akváriumod, a videóidban mindegyik nagyon szép... biztos nem könnyű egy nano akviban megtalálni ezt az 'egyensúlyt'! Bravó!
2015. ápr. 27. 20:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Holnap ha minden igaz csinálok még egy videót, az utolsót kicsit összekutyultam, remélem ez összeszedettebb lesz, nem megy a "magamba beszélés" elvileg holnap nem kell csinálnom semmit otthon, ugyhogy lesz időm felvenni a videót.


Az eddigi problémákat próbálom összegezni, még mindig a halak, és a növények viszonya lesz a téma.

2015. ápr. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szuper!!! Várom! :D
2015. ápr. 27. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!