Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért bomlanak a növények?

Miért bomlanak a növények?

Figyelt kérdés
Az összes növény megállt a növekedésben,a gyökereik is és az egész növény rothadni kezdett, Egész akváriumra kiterjedő dolog.Még soha nem jártam így.Micro, és macro tápoldatot is adagolok, ill. folyékony co-t-is. Egy darabig nagyon fejlődtek a növények, és egyszer csak ez lett.Vízcsee heti 50%.Magyarul semmin nem változtattam, és egyszer csak elkezdtek megállni a fejlődésben, majd rothadni.Előre is köszönöm a válaszokat.

2015. ápr. 26. 19:38
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Nekem akkor volt ilyen amikor úszórothadás kezelésére öntöttem valamilyen szert a vízbe.
2015. ápr. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 Pendulum92 ***** válasza:

Kérhetnék képet az akváriumról?

Mióta megy az akvárium ezekkel a növényekkel?

2015. ápr. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

A komplex macro tápok jók nagyon, de nem egészen low tech akváriumokba valók, Ha a G.A tápjáról van szó akkor annak a gyári dózisa E.I szenti túl tápozásra vannak megállapítva, ami intenzív körülmények között használható.


Akváriumban nem tudom, kertészetben 50%körüli nitrogén túladagolás már a növények "kiégéséhez" vezet, tönkre mennek.


Konkrétan a G.A macróból 1ml 49 mg nitrátot tartalmaz, a gyári adag 1ml/20 liter ha 50%vízcserét választottál, ez literenként 1 nap 2,5 mg/liter nitrát emelkedést jelent, ami elég sok, co2 rendszer, és intenzív fény, vagy előbbi kettő egyikének hiányában okozhatja, hogy a növények tönkre mennek, főleg akkor, ha vannak halak is, ami plusz nitrátot ad.

2015. ápr. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Lehet még lágy víznél mezo elem hiány, vagyis kalcium, magnézium, ez a két legfontosabb elem az N.P.K után, őket követi a vas.
2015. ápr. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Még egy ok lehet, kevés a keringés, de a legvalószínűbb, hogy a sok nitrát okoz galibát.
2015. ápr. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 Salx Narval ***** válasza:
Az 50%-os heti vízcserének is lehet káros hatása ha túlságosan kemény a cserevíz, az un "cryptorothadás" is elképzelhető. Ezt a kalciumoxalát kristályok lerakódása okozza és tömeges rothadási folyamat indulhat be, nem csak a cryptoknál okoz problémát. Látványos katasztrófát tud okozni, ha lágyabb vízből kerülnek a növények keménybe. Az is lehet, hogy erősíteni kellene a fényt, mert sok a tápanyag és nem képesek felélni a növények, bár akkor algásodni is kellene de lehet, hogy azt visszafogja a carbó. Elég nehéz ezt kisakkozni.:D Én minden esetre csökkenteném a vízcserét és a tápot is, valamint lágyítanék a vízen is ha szükséges.
2015. ápr. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Próbálkozom, hátha valamelyik bejön.
2015. ápr. 28. 07:33
 8/27 Pendulum92 ***** válasza:

A fény mennyi és mekkora az akvárium?


Osztom Joci vélemnyét, szerintem a profitora való átállás és a heti 50% pár hétig, majd utána 20-30%-ra beállás segíthet.

2015. ápr. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

240 liter, de van egy 60 literes hordós szűrőm,amin egy aqua medic eco runner 2700 van.Az átfolyásmérő stabil 2550l/h-t mutat.A szűrőanyag ugyanaz, mint az eheim szűrők gyári töltete, csak arányosan több.A világítás 2db 30-w-os fénycső(sera csövek, egy daylight, plusz egy plant color)

napi 10 órában világít. Ez elejében nagyon is bevált, egy jó hónapja kezdődtek a bajok.

2015. ápr. 29. 10:03
 10/27 anonim ***** válasza:

Lassan megy a kérdésed megfejtése, mivel még mindig hiányosak az infók.


Annyival közelebb kerültünk, hogy 2 sor t8 fényed van, ez durván 40 cm vízoszlop magasságra, és 30 cm akvárium mélységre elég, többre nem, de akkor is csak alacsony fényigényű, és pár közepes fénnyel beérő növényt tarthatsz.


40 cm vízoszlop magasság fölött erősen ajánlott már közepes fényigényű növényekhez is a t5 2 sorban 30 cm mélységhez.


A tippek sora annyival bővül, hogy a fénycsövek teljesítménye az elején rohamosan csökken, a csökkenés 10-15%, a későbbiekben ez már nem csökken, valószínű ez a -10% csökkenést érzed most.

Egy teljes infó kellene, pontosan milyen tápozás, és menyi, milyen halak, milyen növények.

Eddig szinte semmit nem ismerünk a szűréseden, és a fényeden kívül.

2015. ápr. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!