Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tiszta vízben otthon el él a...

Tiszta vízben otthon el él a karasz hal?

Figyelt kérdés

Tegnap fogtam egy halat. Itthon betettem egy nagy vázába tele tiszta vizzel. Az èjszakát tul élte. Na most az lenne a kérdésem, hogy sokkáig el élhet igy?

Ès hogy mit adjak neki ennit?, mèg nincs hal tápom... Valamit itthonról mit tudjak neki adni?



2015. ápr. 27. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Olyan túl sokáig nem fog élni így, mert elfogy az oxigénje.

Kéne neki egy levegőztető (légpumpa), vagy egy szűrő, meg egy nagyobb hely, pl akvárium.

2015. ápr. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Levegőztető neki is kelleni fog. És vázába nem fog megmaradni, mert hosszúkás, és az alsó vízrétegben oxigén hiány fog kialakulni.
2015. ápr. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amíg nem szerzel be egy szűrőt addig ne adj neki enni, mert csak leterheli a vizet és annál hamarabb elpusztul. Nagy akvárium kell a tartásához és erős szűrés, inkább engedd el, mert nem fogja sokáig húzni nálad.
2015. ápr. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Dioxyde ***** válasza:
Vázába semmilyen halat nem rakunk főleg nem kárászt, neki egy kerti tó való vagy egy jól szűrt nagy akvárium... inkább vidd vissza és engedd el....így úgyis elpusztul 100%
2015. ápr. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akár milyen nagy az a váza - abba halat tartani - az állat kinzásnak minősül!! Egy kerti tó megfelelő életteret biztosíthat.
2015. ápr. 28. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudsz biológiai szűrést biztosítani neki, (elszaporodott baktériumokat, amik lebontják a szennyezését) így ammónia vagy nitrit mérgezésben el fog pusztulni.

Nekem emlékezetem szerint nem volt mérgezés, mivel egy szaki instrukciókkal látott el amikor kezdtem, elég ronda halál az ammónia mérgezés, pipálnak a halak, majd apatikusan az aljzaton hánykolódnak.

A biológiai szűrés kialakulásához idő kell, megfelelő felszerelés, tudni kell mit szabad, és mit nem, gondozási ismeretek kellenek amiknek utána kell olvasni.

Előbb kell az élet teret kialakítani, utána jöhet a hal, de akkor sem egy kárász.

3-4 hetet kell rászánni az élet tér kialakítására, ha valaki ezt betartja, akkor 10 halból 10 hal megmarad.

2 hétnél 50% az esély, hogy elhullik hal.

1 hét alatt számolni kell elhullással.


A szerencsésebbeknél nem történik elhullás, de az sem szerencse, hanem példa az élő növény tárolóba is vannak baktériumok, akár a növényeken kívül más élőlények is, gyakoriak a csigák, így "behurcolhat" a növények levelén baktériumokat, amik gyorsan szaporodni kezdenek.


Valószínű mostanra elpusztult a kárász, fentiből tudod, hogy miért, ha szeretnél halat tartani akkor ehhez előkészületek, megfelelő felszerelés kell, nem hátrány ha előbb a tartani kívánt halak fajtája van meg, nem az akvárium, a halak igényeihez lehet kialakítani az akvát, az igényeiknek megfelelő élettér fogadja őket, amibe hosszú életük lehet.


Etetni, életben tartani a kárászt nem tudod, ha még él akkor engedd vissza amennyiben kedvezni akarsz neki, felesleges neki felszerelést venni.

2015. ápr. 28. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!