Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 400 literes akváriumban ki...

400 literes akváriumban ki lehet teleltetni aranyhalakat?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kerti tavat. A mérete még kérdéses, de ha esetleg kicsi lesz ahhoz, hogy biztonsággal kiteleljenek benne a halak, akkor télire berakhatom őket egy 400 literes akváriumba, ami jelenleg üres, csak nekik lenne fenntartva?

2015. ápr. 28. 14:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Attól függ hányan vannak és mekkorák. Ha megnőnek 25-30 centisre (ha van elég helyük elvileg megtörténhet) miközben az akvárium meg 40 centis egyik irányban... szóval nem egyértelmű. És persze nagyon erős szűrés is kell hozzá.
2015. ápr. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Salx Narval ***** válasza:
Egy kicsit több adat kellene?,milyen aranyhalak, hány db és milyen felszereltségű akvárium. 400-literben már lehet tartani pár db kis növésű aranyhalat de ezek nem igazán tóba valók, a közönséges aranyhalnak viszont idővel még a 400-literes akvárium is szűkösé válhat hacsak nem 2-3db ról van szó. Neked inkább ezek az akváriumi kisebb testűek lennének megfelelőek, a tó és az akvárium méretei miatt de gondolnod kell arra is, hogy elég macerás dolog befogdosni őket, nem kevés stresszt okozol ezzel. Jó esetben is csak 4-5 hónapot lehetnek kint. Nem tudom ez így megéri e. Az lenne a legjobb megoldás, ha kint tudnának telelni és közönséges aranyhalakat vennél. Szerintem megtérülne az a plusz költség amit egy kicsivel nagyobb tó megépítése jelentene. látványnak sem utolsó egy nagyobbacska tó, a felszerelés így-is úgy is kell, a halak számára mindenképp ez lenne jó megoldás és neked sem kellene folyton telepíteni őket. Szerintem fontold meg a dolgot.
2015. ápr. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!